Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Зустріч з номінантом на премію Президента України “Українська книга року-2015”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

В Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва продовжується Місячник читання “Книга — всесвіт в палітурці”. 23 березня свої поетичні, і не тільки, фантазії під назвою “Рядки, що з серця щедро линуть” презентував миколаївський поет, прозаїк, драматург Віталій Дмитрович Рогожа. Ведучі заходу Віра Марущак й Ірина Бринкіс від імені всіх присутніх — студентів Миколаївського національного університету ім. Сухомлинського, колективу бібліотеки — привітали Віталія Дмитровича з двома знаменними подіями, які сталися в його житті за останні три місяці: прийняттям до Національної спілки письменників України та номінацією на щорічну премію Президента України “Українська книга року-2015” з книгою “Запороги: роман-трилогія” ч. 1 “Петро Сагайдачний”.Віталій Рогожа народився у 1947 році в селі Мурахівка Березнегуватського району. Вірші почав писати ще у школі, після закінчення якої приїхав до Миколаєва, працював на заводі імені 61-го Комунара. Закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. З дитинства полюбляв читати книги, був активним читачем бібліотек. Любов до слова привела його до Миколаївського обласного літературного об'єднання при газеті “Южная правда”, яке очолював письменник Михайло Іванович Божаткін. Першими наставниками Віталія у літературній творчості стали поети В'ячеслав Качурін, Еміль Январьов та прозаїк Олександр Сизоненко.


Чим би не займався Віталій Дмитрович, він ніколи не розлучався з пером. Друкувався в періодичних виданнях, написав п'єсу “Провідні ланцюги застою”, ліричні повісті “Полюби и стань любимой”, “Мне имя твое...”, а також дві поетичні збірки “Парус в полнеба”, “Волошки в житі”, трилогію “Запороги” (“Петро Сагайдачний”, “Богдан Хмельницький”, “Іван Мазепа”).

Під час зустрічі звучали пісні на слова Віталія Рогожі у виконанні соліста Миколаївської обласної філармонії Дениса Місанчука: “Україна — цвіт калини”, “Ти повір”. Сам же автор з натхненням читав молоді свої вірші “Юнацьке кохання”, “Мати скорботна”, “Волошкова мова”, “Вже інший хтось”.

В лимані полощеться небо,
Змиваючи ніжну блакить.
Бринить у обіймах у тебе
Життя мого зоряна мить.
Місто моє сонячне,
Вітром морським солене
Парус твоєї юності
З Бугом до моря мчить...

(В. Рогожа. Місто моє сонячне)


Після розповіді про себе, про свою творчість Віталій Дмитрович зголосився  відповісти на запитання студентів: що надихає на поезію, які улюблені поети, які теми хвилюють. Поділився і своїми творчими задумами — зараз працює над романом-дилогією “Цвіте безсмертник рожевим цвітом”. Віталій Дмитрович зупинився на важливості спілкування, обміну досвідом між читачем і письменником, молодим автором-початківцем і майстром літературного слова. Цією нагодою відразу скористалися юні поетеси: після закінчення зустрічі вони залишилися, щоб почути оцінку своїй творчості, зауваження і настанови.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.