Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Культурно-освітня програма “Європейська світлиця”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Громадськості Миколаївщини презентовано культурно-освітню програму “Європейська світлиця”. Цей проект розроблено минулого року юнацькою бібліотекою і підтримано Народним депутатом України Романом Омеляновичем Забзалюком.

25 січня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація програми “Європейська світлиця”. Цей проект розроблено минулого року юнацькою бібліотекою і підтримано Народним депутатом України Романом Омеляновичем Забзалюком. На зустрічі були присутні студенти Миколаївського будівельного коледжу, Чорноморского університету ім. Петра Могили, МФ ДАСОА, читачі бібліотеки.

Мета програми — підвищення інформаційної обізнаності молоді щодо євроінтеграції України, покращення розуміння молоддю Миколаївщини перспектив, пов'язаних з отриманням Україною членства в ЄС. Сучасна бібліотека має сприяти в отриманні молодим поколінням знань про спільну європейську спадщину та практичних умінь: адаптуватись до життя і навчання в різних країнах Європи, бути мобільними, соціально здібними, здатними до комунікації і захисту своїх прав. Важливими умовами є громадянська освіченість, компетентність, виховання поваги до прав людини, толерантності, вміння знаходити компроміс.

Минулого року  у відділі читального залу бібліотеки оформлено і презентовано читачам інформаційний стенд “Європейська панорама”, де зібрано друковані та електронні видання, упорядковані окремими блоками в конвалют-файли Інтернет-ресурси з питань діяльності Європейського Союзу. Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва взяла активну участь у Всеукраїнському конкурсі-вікторині “Україна — європейська держава”, організованному на виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки.

Аналіз надісланих на конкурс робіт показав, що рівень знань юних громадян Миколаївщини з питань організації роботи і діяльності Євросоюзу є досить низьким. Цей факт спонукав до подальшої цілеспрямованої, поглибленої і систематичної роботи.

Програма має формат Сезонів окремих країн Євросоюзу і складається з 3 модулів: історія, політика і культура. Зміст кожного модулю є комплексом знань, умінь, навичок та компетентностей. Форми роботи — культурні інформаційно-просвітницькі заходи, тренінгові курси для молодіжної аудиторії, тематичні зустрічі, “круглі столи”, діалогові майданчики, Інтернет-мости, конкурси, книжкові виставки, в тому числі віртуальні, папки-досьє, конвалют-файли. 2010 року бібліотека презентуватиме Італію і Францію. У І півріччі Сезон Італії відкриється експрес-подорожжю “Всі дороги ведуть до Риму”. До уваги зацікавлених — віртуальні виставки на бібліотечному сайті, цикл книжкових виставок і мікс-коктейлів, присвячених історії Італії, економіці, літературі, мистецтву, кулінарії, моді, перегляди фільмів відомих італійських режисерів, музичні вечори. У другому півріччі всіх бажаючих запрошуємо на відкриття у бібліотеці такого ж цікавого і насиченого Сезону Франції — рандеву “Французькі мініатюри”.

В перспективі — створення у відділі читального залу обласної бібліотеки для юнацтва, у кожній центральній районній бібліотеці по 1 окремому комп'ютеризованому робочому місцю для читачів з доступом до мережі Інтернет для отримання інформації саме з питань діяльності Євросоюзу та європейської інтеграції України. Передбачено і придбання комплектів книг для бібліотек Миколаївщини з країнознавства; економіки, політики, культури країн — членів ЄС; питань діяльності різних інституцій Євросоюзу.

Для забезпечення якісної реалізації програми, залучення до неї сільської молоді, під час презентації Програми партнерами передано бібліотеці комп'ютери та комплекти книг, зібрані в ході молодіжної акції. Одним з комп'ютерів ОБЮ "поділиться" з юнацьким підрозділом Кривоозерської районної бібліотеки - партнером програми "Європейська світлиця".

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.