Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Польсько-українська зустріч молодих бібліотекарів

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

5-7 червня у місті Катовіце (Польща) відбулася польсько-українська зустріч молодих бібліотекарів. Тема зустрічі — «Нові технології у бібліотеках». Одним із членів української делегації був Андрій Алієв, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва.

У перший день в залі «Парнассос» Сілезької бібліотеки доповідали польські фахівці. Директор бібліотеки міста Бєльсько-Бяла Богдан Коцурек розповів, якою повинна бути сучасна публічна бібліотека. Про культурно-освітні програми для дітей та молоді розповідали представники повітової публічної бібліотеки міста Рацібуж. Про нові форми роботи з читачами розповів бібліотекар з міста Пекарі-Сльонське. Співробітник бібліотеки міста Рибнік присвятила свій виступ аудіоказкам, створеним за участю дітей та мешканців будинків для людей похилого віку. Гості дізналися, як працюють з мультимедіа та інтерактивністю у невеликій публічній бібліотеці міста Бойцовах. Бібліотекар міської публічної бібліотеки Катовіце розповіла про найбільший у Сілезії фонд наукової фантастики та послуги, що надаються читачам з особливими потребами у відділі аудіокниг. Колеги з Катовіцької бібліотеки повідомили про розробку регіонального інформаційного кластера для регіонального бібліотекарства.

Експертні круглі столи містили напрочуд різноманітну інформацію — про використання відкритих ресурсів у просуванні бібліотеки на прикладі книгарні міста Годув; впровадження розширеної віртуальної реальності в бібліотеці Кракова; про ігрові групи для читачів віком до 4 років, організовані у бібліотеці міста Ридултови тощо.Далі на українську делегацію чекали екскурсії Сілезькою бібліотекою, відвідування Сілезького музею в Катовіце та бібліотеки музичної школи, а також міст Пекарі-Сльонські, Глівіце та Явожно. Молоді українські бібліотекарі побачили спеціалізовану бібліотеку аудіо- і відеоматеріалів, а також книгозбірню, розміщену у звичайному супермаркеті. Приємною несподіванкою став виступ народного хору міста Пекарі-Сльонскі, що багато гастролює Європою і в складі якого співають два бібліотекарі. Звучали як польські народні та сучасні пісні, так і композиції англійською і французькою.

Останній день зустрічі був «українським». Бібліотекарі з усієї України розповідали про інноваційну діяльність своїх бібліотек — електронну звітність публічних бібліотек в Україні, стан сільських бібліотек, електронну комунікацію з користувачами, пункти європейської інформації в бібліотеках в рамках проекту Еразмус+, інтелектуальний «дайвінг» для читачів-юнаків, використання технологій геопозиціонування для популяризації книг, читання та бібліотечних сервісів тощо.

Експертні столи були присвячені наступним темам: використання Google Search Console для оптимізації сайтів бібліотек; електронні ресурси бібліотек для дослідницької діяльності; просування бібліотечних послуг у соціальних мережах; використання DC Visu —візуалізатора оцифрованих документів; email-маркетинг та email-розсилки для потреб користувача.

Учасники міжнародної зустрічі отримали сертифікати і висловили надію, що невдовзі зустрінуться з польськими колегами на українській землі.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.