Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Нова генерація лідерів: Анжела Богаченко

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

26 вересня в обласній бібліотеці для юнацтва студенти Миколаївського політехнічного коледжу поспілкуватися з Анжелою Богаченко. Зустріч відбулася в рамках циклу бенефісів молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів”, запровадженого МОБЮ, щоб показати учням і студентам на прикладах активних, креативних, творчих, інтелектуальних ровесників, як можна себе реалізувати в житті, і не тільки в професійному плані, обговорити власні ідеї й проекти, знайти підтримку від однодумців.
Нова генерація лідерів: Анжела Богаченко


Зустріч з Анжелою Богаченко — художником-мультиплікатором, аніматором, сценаристом, режисером, поетесою, дизайнером навколишнього середовища, ілюстратором, художником, фотографом, особистістю неймовірно творчою і цікавою — була дійсно захопливою.

Анжела народилася в Донецьку, з 1995 по 2013 рр. жила у Миколаєві, зараз мешкає у Києві. Має дві вищі освіти: дизайнера навколишнього середовища та сценариста-драматурга кіно і телебачення. Таким складним чином дівчина “інтуїтивно намагалася втілити “мрію ідіота” — вивчитися на мультиплікатора”. Вона — постійна учасниця всеукраїнських та міжнародних художніх, літературних, кіно- та відеопоетичних конкурсів і фестивалів (“Джаз Коктебель”, фестиваль ім. Арсенія та Андрія Тарковських, “Дні українського кіно в Іспанії”, “Книжковий Арсенал”, “ГогольFest 2014”, кінофестиваль “Молодість”).

Відеопоезію дівчина вважає ідеальним експериментальним кіно: “Відеопоезія — це своєрідний синтез кіно, поезії і музики. Вона зображує зміни кожного місця, де з'являються герої, щоб донести до глядача — все залежить від нас самих”. Її фільм “Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишся”, створений на поезію Юрія Андруховича, став переможцем ІІ фестивалю короткометражного кіно “Громадський проектор”, 5-го Фестивалю відеопоезії “CYCLOP” у номінації “Експеримент”, а також демонструвався на 6-му Римському фестивалі відеопоезії “Doctorclip”. Відеопоезія “Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?”, створена на тексти Сергія Жадана, була продемонстрована на 5-му Фестивалі відеопоезії «Sadho» в Нью-Делі (Індія, 2015) і на Всесвітньому фестивалі непрофесійних фільмів “UNICA-2016” у Сучаві (Румунія, 2016).

Проза Анжели Богаченко ввійшли до збірок кращих творів за результатами конкурсів “Новела по-українськи” від журналу “Країна”: “Євромайдан. Хроніка в новелах” (2014), “Крим по-українськи: веселі та сумні історії” (2015). Вона була гостем Першої в Україні резиденції для молодих україномовних письменників в Івано-Франківську (2013-2014), а її твори ввійшли до першого однойменного альманаху “Станіславський феномен” (2014).

Анжела не навчалася у художній школі, але це не завадило їй реалізувати себе і в образотворчому мистецтві. В 2016 році в Миколаєві відбулася її персональна художня виставка “TRACK-ЛИСТ”. Нещодавно вона ілюструвала книгу “Частная жизнь почтовых ящиков” миколаївського поета Олексія Торхова і Максима Бородіна із Дніпра. У міжнародних літературних проектах “П'ятикнижжя Лему” та “Україна читає Лема” вона виступила як режисер та ілюстратор книжок.

Студенти коледжу були вражені феєрією талантів молодої дівчини. Під час експрес-інтерв'ю присутні цікавилися, насамперед, як вистачає Анжелі на всю її багатогранну творчість часу, сил, і чи є щось таке, що їй не вдається. Із відповідей хлопці дізналися про історію написання новели “Єство — на попіл, або Пливе кача”, яка ввійшла до збірки “Євромайдан. Хроніка в новелах”; про її улюблену техніку скетчу (в блокноті олівцями і вугіллям), навіть звичайною кульковою ручкою; серед улюблених письменників виділяє Уолтера Уітмена, Бориса Віана, Тараса Прохаська та братів Стругацьких. Присутні дізналися, що свого часу Анжела працювала над графікою для комп'ютерної квест-гри, присвяченої космічним пригодам. Художниця розповіла і про першу спробу книжкових ілюстрацій: вона стала фіналісткою конкурсу “Віктор Пелевін шукає ілюстраторів”, і її роботи були відібрані для роману “Чапаєв і Пустота”. У її доробку як режисера є анімаційний промо-ролик “Таких, як я — багато” для фестивалю і благодійно-мистецького фонду в підтримку онкохворої молоді “АртТерапія”.

Під час зустрічі Анжела розповідала про свої образотворчі роботи, читала свої твори. Особливо зворушив присутніх вірш “Призвук”, написаний у 2013 році і сповнений передчуттям війни. Студенти подивилися відео “Аве. Оза” на вірші А. Вознесенського; буктрейлер до книги Володимира Аренєва “Порох із драконових кісток”, фільми “Hello from Mykolaiv” та “Закохайся у Миколаїв, якщо насмілишся”.

Колектив і читачі бібліотеки дуже вдячні Анжелі за те, що вона знайшла час приїхати до Миколаєва на зустріч, відповісти на численні питання, щиро поспілкуватися з молоддю. В подарунок бібліотеці дівчина залишила теплі побажання на книжках з власними віршами, а особливим подарунком на ювілей бібліотеки, який відзначатиметься у грудні, став етюд, намальований нею під час заходу. Присутні побажали Анжелі перемоги у національному конкурсі в рамках Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва “LINOLEUM”, найбільшого показу авторської анімації в Україні, який проходитиме наприкінці вересня в Києві, і де демонструватиметься її робота “Оракул знайденого черевика” (музика німецького композитора Оскара Шустера на вірші мароккансько-нідерландського поета Мустафи Стіту).

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.