Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Обласний семінар “Бібліотека — центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

25 жовтня 2017 року в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся обласний семінар “Бібліотека — центр національно-патріотичного виховання молодих громадян України” для бібліотечних працівників централізованих бібліотечних систем, які відповідають за роботу з юнацтвом. У семінарі взяли участь працівники 12 центральних бібліотек районних ЦБС області, ЦБС м. Первомайська і ЦБС для дорослих м. Миколаєва, Парутинської сільської бібліотечної філії Куцурубської ОТГ, Новофедорівської сб/ф Коблевської ОТГ, Варюшинської сб/ф Веселинівської ОТГ.

Обласний семінар 2017

Програма семінару була насиченою і цікавою. Першою вітала колег директор обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Вікторівна Ткаченко. Вона акцентувала на тому, що національно-патріотичне виховання молоді є одним з основних у системі виховних завдань сучасних бібліотек і Миколаївської ОБЮ зокрема, побажала всім учасникам успіхів і плідної роботи, результатом якої стане виконання нової місії бібліотечного середовища — стати драйвером якісних змін у суспільних процесах.

Ія Валеріївна Отверченко, завідувач науково-методичним відділом МОБЮ, у своєму виступі визначила основні складові патріотичного виховання в роботі бібліотек. З результатами Всеукраїнського соціологічного дослідження “Патріотичний настрій молоді”, ініційованого ДБУ для юнацтва і проведеного в Миколаївській області на базі центральної бібліотеки м. Первомайська та 13 центральних районних бібліотек області, ознайомила колег Наталія Володимирівна Драгуновська, провідний методист науково-методичного відділу МОБЮ. Вона також надала професійні поради щодо використання народних традицій в духовному вихованні молоді. Фахівці сектору медіа-освіти і творчості молоді МОБЮ Марина Олександрівна Гусак і Надія Олексіївна Пененко надали технічні та методичні рекомендації з розробки і створення онлайн-ігор та інтерактивних вікторин краєзнавчої тематики. Про патріотичне виховання молодого покоління у Польщі розповів бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді МОБЮ Андрій Расімович Алієв — учасник польсько-української зустрічі молодих бібліотекарів у м. Катовіце.

Обмін досвідом роботи — одна із передумов успішної діяльності сучасних бібліотек. Особливо цікавими є напрацювання колег з інших регіонів України. Професійний діалог (у форматі відеоконференції) з фахівцями Харківської, Полтавської, Волинської обласних бібліотек для юнацтва, котрі поділилися своїми кращими проектами з патріотичного виховання молоді, був плідним, сповненим нових ідей та намірів на їх втілення на миколаївському ґрунті. Не пасуть задніх у роботі й бібліотекарі Миколаївщини: власними родзинками з досвіду роботи поділилися фахівці з Єланецької (Людмила Миколаївна Тітова, бібліотекар читального залу ЦРБ ), Новоодеської (Наталія Миколаївна Мосензова, бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ), Березнегуватської (Антоніна Володимирівна Якубенко, бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ ), Миколаївської (Алла Вікторівна Гарагуля, завідуюча Кир'яківською сільською бібліотекою-філією) ЦБС.

Цікавими і корисними були виступи запрошених на семінар гостей. Головний спеціаліст відділу з питань молодіжної політики управління з питань молоді та туризму Миколаївської ОДА Віталій Вікторович Сівак проаналізував стан національно-патріотичного виховання молоді на Миколаївщині, розповів про обласні молодіжні та туристичні проекти, закликав бібліотекарів брати в них активну участь і залучати молодь. Старший викладач суспільно-гуманітарних дисциплін Миколаївського будівельного коледжу КНУБА Ольга Вікторівна Попова і студенти Сергій Ніколайчук, Дмитро Вовчок і Ксенія Хробатенко   розповіли про активну волонтерську діяльність викладачів і студентів коледжу, про реалізовані і заплановані на майбутнє проекти.


Експрес-опитування присутніх під назвою “Метелик очікувань” щодо співпраці бібліотек з владою, громадою, користувачами, колегами, проведене Н. В. Драгуновською, дало цікаві результати. Від читачів бібліотекарі чекають “вдячності”, “співпраці”, “активності”, мріють про “зростання рівня читання”, “зацікавлення заходами бібліотеки”, “замовлення на сучасну проблематику” та “нові ідеї”. Від своїх колег учасники семінару чекають “допомоги у роботі з молоддю, тому що це така категорія користувачів, яка потребує більше уваги і розуміння”, мають надію на “обмін досвідом”, “співпрацю”, “взаємодопомогу”, жадають “здобуття корисного нового досвіду та нових знайомств”, хочуть “провадження вебінарів та ведення онлайн-трансляцій заходів”. Від влади бібліотекарі очікують “підтримки бібліотек як морально, так і матеріально”,  “збільшення фінансування”, “підтримки й іноді невтручання”, сподіваються на “повагу”, “співпрацю”, “підвищення заробітної платні і відсутність скорочень”, будуть раді, якщо представники влади “відвідуватимуть масові заходи бібліотеки, на які їх запрошують”. У взаєминах з громадою бібліотекарі Миколаївщини наголошують на потребі “розуміння того, що бібліотека потрібна”, на “активній співпраці”, “підтримці”, хочуть “бачити “обличчя” громади, а не всі інші частини тіла” і традиційно мріють про “закупівлю сучасного устаткування та оновлення бібліотечного фонду”.

 

На завершення семінару І. В. Отверченко надала рекомендації з планування роботи на наступний рік. Директор МОБЮ Н. В. Ткаченко підвела підсумки семінару і подякувала присутнім за плідну роботу.

 

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.