Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Етно-паті “Українська спадщина в руках молоді”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

24 квітня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва на етно-паті “Українська спадщина в руках молоді” завітали члени журі, переможці і учасники обласного патріотичного конкурсу молодіжної творчості “Наша спадщина”, учні Миколаївського професійного ліцею будівництва і сфери послуг, студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв, батьки і діти з ГО “Миколаївське міське об'єднання родин з особливими дітьми та інвалідів-дитинства “Усмішка дитини”, творча миколаївська молодь.


Етно-паті “Українська спадщина в руках молоді”


Розпочався захід з презентації конкурсних робіт в трьох номінаціях: Вірш/Проза; Малюнок/Картина; Вироби народного промислу. Проведення конкурсу було ініційовано Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва на виконання Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки, затвердженої рішенням Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 №24, і на відзначення Року культурної спадщини в Європі. Метою конкурсу було залучення молоді Миколаївщини до вивчення національних традицій та історії українського народу, сприяння самореалізації по збереженню народних традицій Миколаївщини та виховання патріотизму на підґрунті використання в творчості українських традицій, національної історичної і культурної спадщини народу. Організатори отримали 187 робіт від 103 учасників віком від 15 до 35 років — з м. Миколаєва і Южноукраїнська, 15 районів області (Арбузинського, Баштанського, Березанського, Братського, Веселинівського, Вознесенського, Врадіївського, Доманівського, Єланецького, Кривоозерського, Миколаївського, Новобузького, Новоодеського, Первомайського, Снігурівського) і 3 ОТГ (Коблевської, Прибужанської, Веселинівської).

До роботи в журі були залучені фахівці відповідних напрямків. В номінації “Вірш/проза” — Марущак В. І., голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса (голова журі), Завялова І. А., філолог, письменник, переможець конкурсів “Краща Миколаївська книга” (2015, 2016 років), Свірська Т. Д., член Національної спілки письменників України, Ткаченко Н. В., поетеса, директор МОБЮ, Гервасьєва Т. М., ведуча літературного проекту “Тест 99” в програмі “Новий день” Філії публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “Миколаївська регіональна дирекція”, провідний бібліотекар МОБЮ. В номінації “Малюнок/картина” під головуванням Чебанової С. Г., художника, ілюстратора, автора серії листівок “Миколаїв патріотичний”, члена об'єднання “Міжнародний фонд молодих художників України “SlavaFrolovaGroup” роботи оцінювали Кривцова В. В., керівник Миколаївського обласного творчого об'єднання “Прибужжя”, заслужений працівник культури України, Козирєва Є. В., майстриня Миколаївського обласного творчого об'єднання “Прибужжя”, лауреат обласної премії ім. М. Аркаса, Кондратюк М. О. і Дідковський А. П., викладачі І категорії Миколаївського коледжу культури і мистецтв кафедри “Декоративно-прикладне мистецтво”. В номінації “Вироби народного промислу” переможців обирали Кривцова В. В. (голова журі), Козирєва Є. В., Кондратюк М. О., Дідковський А. П., і Шуляк С. О., кандидат педагогічних наук, професор, декан факультету “Менеджмент і бізнес” Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Враховуючи основні критерії оцінювання — відповідність тематиці конкурсу, використання народних традицій, національних символів, мотивів, відображення українських культурних, історичних аспектів, любові до Батьківщини, оригінальність ідеї, естетичність, емоційність роботи, майстерність виконання, — загалом було визначено 9 переможців і 6 учасників, роботи яких також відзначило журі.

Під урочисті оплески і вітальні вигуки присутніх голови журі відповідних номінацій — Валентина Кривцова, Світлана Чебанова, Віра Марущак — вручили дипломи і подарунки переможцям: Тетяні Кравець з смт. Березанка, 1 місце за роботу з паперової лози “Сільський млин”, Анастасії Сербул з с. Возсіятське Єланецького району, 3 місце за роботу “Батьківщина”; Олені Коркішко з с. Кир’яківка Миколаївського району, 1 місце за триптих “Трипільські мотиви”, Стефанії Чаплигіній з Березанки, 2 місце за картину “Весільні мотиви”, Елізабет Сухолет з с. Інгулка Баштанського району, 3 місце за картину “Україна моя мальовнича”; Ользі Предчук з с. Павлівка Снігурівського району, 3 місце за вірш “Моя Миколаївщино”. Грамоти “Відзнака журі” і заохочувальні призи отримали Павло Шаповалов, учень Тімірязівської ЗОШ Прибужанської ОТГ, за малюнок “Прадідівська хата”, Каріна Онищак з Доманівки, учениця Миколаївського професійного ліцею будівництва і сфери послуг, за малюнок “Коляда”, Дарина Камакіна, учениця Варюшинської ЗОШ Веселинівського району, за малюнок на тарілці “А ми удвох неначе зачаровані”, Ксенія Пулько з с. Інгулка Баштанського району,  студентка Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського, за есе “Невмирущі обереги”.

Сюрпризом для двох конкурсантів — Ольги Аббасової з с. Ставки Веселинівського району і Анастасії Анненкової з Донецької області, яка зараз проживає у м. Южноукраїнськ, — стануть надіслані поштою подарунки і грамоти “Персональна відзнака” від директора бібліотеки Наталії Ткаченко, яка була вражена їхніми роботами: декоративним панно “Мій край, як рай” і лялькою-україночкою “Василинка”.

Ціла плеяда — 30 творчих особистостей — з Кривоозерщини не тільки взяла участь у конкурсі, а й 11 осіб здобули перемогу або відзнаку. Тому під час skype-вітання відбулося урочисте нагородження і в Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Директор бібліотеки Раїса Черепанова вручила подарунки Юлії Луценко з с. Мала Мечетня, 1 місце за вірші “Село Мала Мечетня” і “Україна”, Віктору Стругаю з Кривого Озера, учаснику АТО, 2 місце за вірш “Переїзд солдата”, відзнаки журі вихованцям і керівнику Тетяні Лягері гуртка  “Літературне краєзнавство” Кривоозерського будинку дитячої творчості, за збірку поезій “Вітчизна — це не хтось і десь, Я теж Вітчизна”, Валентині Караповській з районного центру, за роботу з бісеру “Плаваюча гортензія”,  персональна відзнака Світлани Чебанової як авторки серії листівок “Миколаїв патріотичний” Ілоні Лебідь з с. Красненьке за серію авторських листівок “З тобою завжди тепло”.

Ведучі заходу — провідні бібліотекарі МОБЮ Тетяна Гервасьєва й Ірина Холодулькіна — від імені організаторів подякували членам журі за відповідальну роботу та професійну оцінку, і конкурсантам, які передали свої чудові роботи бібліотеці в подарунок. Запальними піснями протягом заходу вітав переможців і радував всіх присутніх заслужений артист України Олександр Сичов.

Після святкової фотосесії гостей бібліотеки чекало не менш цікаве і яскраве продовження заходу — 3 майстер-класи “Моя мальовнича Україна”, “Рукотворні скарби” і “Наша мова калинова”. Допомагали не тільки пізнати ази і засвоїти основи, але й ділилися професійними секретами авторських технік і прийомів літературного слова, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва фахівці і майстри своєї справи: Віра Марущак, Єлизавета Козирєва і художниця Ніка Лотос — член творчого об’єднання “Прибужжя”, автор серії картин “М’ятний Кіт”, виконаних в стилі міксу декоративного розпису і живопису. Тож галерею конкурсних робіт, які ледве вмістилися на стінах, стелажах і столах фойє і відділу соціокультурної діяльності молоді, доповнили зроблені власноруч присутніми маленькі творчі шедеври. А ті, хто любить у всьому досягати вершин і вдосконалювати свою майстерність, з цікавістю вивчали видання, представлені на виставках “Краса рятує світ: культурні надбання” і “Лауреати Нобелівської премії з літератури”.


Майстер-класи “Моя мальовнича Україна”, “Рукотворні скарби” і “Наша мова калинова”


Заключний захід, до якого протягом трьох місяців завзято йшли учасники і ретельно готувалися організатори, пройшов у теплій атмосфері, з усмішками, приємними сюрпризами, несподіваними зустрічами, визнанням творчих успіхів і щирими побажаннями подальших досягнень, чаюванням і смаколиками.

 

 

Про етно-паті у ЗМІ

Комментарии (1)
1 24.04.2018 15:04
Стефанія
Дякую адміністрації та працівникам бібліотеки, жюрі конкурсу за чудову можливість проявити себе молоді. Дякую за атмосферу, настрій та подарунки!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.