Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти #пишеморазом і не тільки: як у бібліотеці відзначали День української писемності та мови

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

9 листопада бібліотекарі ОБЮ разом із учителями зарубіжної літератури й російської мови, які є слухачами курсів підвищення кваліфікації Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відзначили День української писемності та мови.


День української писемності та мови


Свято почалося з виступу директора бібліотеки, поетеси Наталії Ткаченко, у творчому доробку якої дві поетичні збірки — “Все очень просто” (2010), “На счастье” (2014), а також книга вільних переказів українською мовою балад Ованеса Туманяна “Крапля меду” (2016). Наталія Вікторівна читала баладу “Крапля меду”, написану національним поетом Вірменії майже 110 років тому, а присутні відзначили, як актуально звучать ці слова сьогодні, у теперішній Україні.

Поетичним продовженням заходу стала раптівка “моє_слово_українською”, під час якої викладачі і бібліотекарі читали прекрасні вірші Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Павла Глазового та інших українських поетів.

Далі — ще цікавіше. На присутніх чекала лекція-занурення “Шрифти з українським характером” від Анастасії Кузнєцової, старшого викладача кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО та Дарії Лукьяненко, доцента кафедри. Учасники прослухали історичні факти про становлення української графіки та збереження її традицій у ХХІ столітті, а також виконали кілька мовознавчих завдань.

І кульмінація свята — написання XVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Вчителі та бібліотекарі знову відчули себе учнями, уважно слухаючи текст “Крила України”, який диктував Олександр Авраменко (доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор шкільних підручників із української мови та літератури, відомий лінгвіст і радіоведучий) і намагаючись написати без помилок. Чи всім це вдалося, дізнаємося 11 листопада, коли буде оприлюднений текст радіодиктанту.

Всіх зі святом! Шануймо і плекаймо рідну мову!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.