Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Виїзні інформаційні сесії у Широківській об'єднаній територіальній громаді

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

15 вересня відбулися виїзні інформаційні сесії «Бібліотека для розвитку громади» у селах Новопетрівка та Червона Долина Широківської об'єднаної територіальної громади. Гостинну Снігурівщину відвідала виїзна команда, до складу якої ввійшли бібліотекарі МОБЮ, письменниця Тетяна Свірська і художниця Світлана Чебанова.

Зупинка перша — село Новопетрівка. Там гостей з Миколаєва зустрічали голова Широківської ОТГ Пересунько Сергій Миколайович і фахівець з освіти відділу освіти, молоді та спорту Лапченкова Любов Михайлівна. Вони відзначили важливість всебічного розвитку підростаючого покоління та популяризації читання, побажали насиченого цікавого дня всім присутнім.


На центральному майданчику села в очікуванні гостей розмістилися учні одразу двох шкіл — Новопетрівської і Широкинської. Хлібом-сіллю й українськими  піснями вітали миколаївську делегацію Софія Порубкова, Діана Грицюк та Олена Козловська.

Три студії запропонували увазі молоді організатори заходу — інформаційну, творчу і художню. Інформаційну студію «Сучасна бібліотека — центр громадського життя» представила завідувачка науково-методичного відділу МОБЮ Ірина Бринкіс. Вона розповіла про можливості і ресурси сучасних бібліотек на прикладі обласної юнацької: віртуальну бібліографічну довідку, електронну доставку документів, сайт з корисною інформацією будь-якої тематики, базами даних, електронним каталогом тощо.

Героїню творчої студії — письменницю і поетесу Тетяну Свірську — представила бібліотекарка Новопетрівської публічної бібліотеки Оксана Плужник. Пані Тетяна згадала власні шкільні роки, участь у творчих гуртках, перші проби пера. Свою творчість письменниця представила новою казкою для дітей та дорослих «У світлім пресвітлім казковому лісі». Читала вона чудово: емоційно і акцентовано, її слова дійшли до кожного серця. І ці серця відгукнулися щирим захватом, зацікавленням і безліччю запитань. “Коли Ви написали свій перший вірш? — Сину до шевченківських днів потрібно було написати вірш, а мама допомогла”, “Хто в сім'ї ще займається творчістю? — Чоловік і вся родина”, “Які життєві обставини давали імпульс для творчості? — Мене надихає родина”, “Хто Ви за професією? — Режисер”, “Хто був першим читачем Ваших творів? — Звичайно, першим був чоловік, але найбільшу роль в розвитку моєї творчості відіграв Дмитро Дмитрович Кремінь”. Приємним сюрпризом для поетеси був її улюблений вірш “Коли опускаються руки” у виконанні Оленки Козловської. А ще були автографи, фото на згадку, багато квітів і, на жаль, мало часу.

Адже на черзі була третя і не менш цікава студія — художня. Її героїня, Світлана Чебанова, вітала присутніх словами: “Доброго дня, Люди з великої букви!”. Художниця розповіла, що ще в школі їй сказали: “У тебе особливе почуття кольору”, і з тих пір вона з невеликими перервами (на навчання, роботу) малює. Світлана поділилася історією створення серії патріотичних листівок та їх 5-річними мандрами усіма куточками світу. Щира і відкрита до спілкування Світлана отримала свою порцію запитань. “Як Ви почали малювати? — Малювати почала ще в школі. Коли здається, що все в житті падає в безодню, тоді й допомагає малювання”, “Що найбільше любите малювати? — Все виходить спонтанно. Відчуваєш певний стан і малюєш”, “Скільки часу йде на написання картини? — Все залежить від стану душі і тіла і тому по-різному”, “Якими роботами пишаєтесь? — Індивідуально”, “Чи є нетрадиційна течія (стиль) у творчості? — Я використовую модерн-арт, а з останньої виставки мою картину “Обійми” віднесли до неосимволізму”. Скориставшись нагодою, зі Світланою радо поспілкувалися і місцеві колеги по пензлю — Володимир  Миколайович Андрусенко, вчитель образотворчого мистецтва Новопетрівської ЗОШ (його виставка робіт була представлена під час заходу) та Вікторія Луцик, яка подарувала Світлані свої картини.

На літературні грінки запросила всіх присутніх провідна методистка МОБЮ Наталія Драгуновська, щоб визначити кращих знавців української літератури. Ох, і гарячими були грінки! Кмітливі, емоційні й ерудовані школярі неабияк потішили ведучу своїми правильними відповідями. Вчителі похвалили, а бібліотекарі нагородили — значками, календариками, оригінальними магнітами і ручками.

Наостанок були слова вдячності і подарунки на згадку про зустріч. Миколаївські бібліотекарі подарували місцевим колегам книжки-розмальовки, художню літературу та власні видання, які поповнять фонди сільських бібліотек-філій.

Далі — знову дорога і нова зустріч у селі Червона Долина. Там гостей вже чекали учні місцевої ЗОШ разом з директором Мушиним Віктором Ярославовичем, заступницею з виховної роботи Мушиною Любов’ю Григорівною та бібліотекаркою Лозовською Альоною Григорівною. На шкільній галявині розмістилися старшокласники, вчителі, юні артисти в українських костюмах. Звучали привітальні пісні, вірші Тетяни Свірської.

Поетеса поділилася радістю, що скоро вийде друком її збірочка з казкою «У світлім пресвітлім казковому лісі». Ілюстрації до неї малювала Юлія Поліщук.  Зачитуючи твір, пані Тетяна наголошувала на таких категоріях: світло і темрява, добрий і злий, веселий і сумний, великий і малий, хоробрий і лякливий, дорослий і малий... І знову злива запитань! “Чи довго пишеться така казка? — Одномоментно”, “Що надихнуло на її створення? — Сучасні події”, “Коли вперше виступали перед публікою? Було страшно? — Я є найбільшим своїм критиком. І коли в залі бачу хоч одні зацікавлені очі, розумію, що треба жити і творити”.

Світлана Чебанова розпочала свою розповідь з того, що час вносить корективи в наше життя. І сьогоднішня ситуація з карантином є тому підтвердженням. Карантин нас вчить: якщо ми одягаємо маску, ми захищаємо не лише себе, а й дбаємо про інших. Художниця побажала присутнім прислухатись до прекрасного, робити добрі справи, адже маленьке добро переросте у велике.

Спілкування було щирим, залишило багато приємних вражень і дорослим, і малечі.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.