Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Святвечорова віртуальна грайка

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

6 січня читачі обласної бібліотеки для юнацтва зіграли у віртуальну грайку «Калейдоскоп зимових народно-обрядових свят».
Завідувачка сектору медіа-освіти і творчості молоді Марина Гусак цікаво розповіла про українські народні та церковні зимові свята (Різдво Христове, свято Меланки і Василя, Хрещення), про традиції їх святкування в українських селах. Бібліотекарка зауважила, що Різдво вважалося найбільшим святом у році і супроводжувалося веселощами, колядуванням, жартівними забавами. Також пані Марина звернула увагу присутніх на значення для кожної родини святкування Свят-вечора і пов’язані з цим прикмети: «Місячна ніч — врожай на баштани»,«Ожеледь на деревах — вродять горіхи й садовина», ознайомила ще з одним важливим святвечоровим звичаєм – внесенням до хати господарем дому снопа пшениці або жита, який називається «дідухом» і символізує добробут. Колись його ставили під іконами, зараз ставлять на покуті святкового столу.
 
 
Далі молодь взяла участь в святкових розвагах. Відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини, продовжували прислів’я, присвячені зимовим обрядовим святам: «Той взимку голодує, хто літо гайнує», «Зимове сонце, як мачушине серце: світить та не гріє» і, звичайно, зіграли в тематичну онлайн-гру. Було весело і цікаво.
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.