Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Основи медіаграмотності для молоді. Тренінг 1

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва задля протидії дезінформації розпочала новий цикл тренінгів «Основи медіаграмотності для молоді». Перший тренінг, присвячений безпечному використанню інформації та фактчекінгу, відбувся 12 січня в онлайн-форматі.


Авторка тренінгу – бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності молоді Валентина Гавришко, журналістка за освітою, учасниця багатьох форумів і тренінгів, присвячених роботі з інформацією. Навесні 2020-го Валентина успішно закінчила навчання у Школі бібліотечної журналістики на базі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, а також пройшла курси з фактчекінгу, медіаграмотності та тренінги по боротьбі з кібербулінгом під час пандемії на освітній онлайн-платформі «EdEra».

Бібліотекарка розповіла учасникам онлайн-тренінгу – студентам Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського – про основні принципи пошуку та перевірки інформації в соціальних мережах; навчала, як правильно знайти першоджерело і які джерела використовувати при фільтрації; а також застерегла від ефектів, які змушують більше вірити фейкам, – «інформаційна бульбашка» та «ілюзія правди».

Учасники тренінгу пройшли тест на вміння відокремити факти від думок і фейків. Завдання було з зірочкою, адже містило приховану пастку. Втім, попри ускладнення, студенти блискуче з ним впорались.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.