Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Презентація дебютного роману Літти Костер

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

8 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч із молодою, талановитою письменницею Літтою Костер, яка презентувала миколаївським читачам свою дебютну книгу «Дар Зрети». 
Літта Костер – творче псевдо Яни Коструліної. Письменниця склала його з частин імен своїх близьких. Родом Яна зі степового Таврійська на Херсонщині. Маленькою мріяла стати археологом, згодом хотіла присвятити себе юриспруденції і навіть бути … спецагенткою. Якось у школі вчителька дала завдання написати детектив, дівчина спробувала, і їй так сподобався процес, що впевнилася: письменництво – це її шлях. Врешті обрала іноземну філологію і чотири роки навчалась у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського. Відтоді Яна стала справжньою поліглоткою – говорить англійською, французькою, німецькою, на івриті. 
Втім, не тільки мовами єдиними… Яна пробувала себе у народних танцях, двадцятьох (!) видах спорту, серед яких плавання, бокс, вільна боротьба, гімнастика, тхеквондо; у їзді верхи довелося зробити перерву після прикрого падіння. Нині надає перевагу віндсерфінгу і шестовій акробатиці (Pole Dance). Працює тренером з повітряних гамаків і Pole Dance у рідному Таврійську, водночас прагнучи позбавити цей вид спорту негативних стереотипів.
 
П’ять років Яна жила в місті Лева, і саме він став місцем дії її першої виданої книги – «Дар Зрети». Адже попередні чотири твори, написані в жанрі психологічного трилеру, ще чекають своєї появи у друкованому вигляді. Яна неодноразова подавалась на літературний конкурс «Коронація слова», доки врешті власним коштом не видала у видавництві братів Капранових «Зелений пес» свою дебютну книгу. Перш ніж отримати остаточну назву – «Дар Зрети» – рукопис іменувався «Про Львів» і «Ті, що говорять у пітьмі».
Яна зауважила, що «Дар Зрети» – це перша книга майбутньої трилогії (друга частина вже написана), причому події наступних книг циклу відбуватимуться в тому числі й у Актівському каньйоні на берегах містичної річки Мертвовод. Також невтомна письменниця зараз працює над новою книгою у жанрі антиутопія, на яку її надихнуло сучасне «карантинно-маскове» життя. Втім, авторка сподівається, що все описане у творі, не збудеться насправді.
 
Письменниця влаштувала справжню фотоекскурсію містичним Львовом, а також познайомила присутніх, творчу миколаївську молодь та учнів професійного суднобудівного ліцею, з міфологічними героями, більшість з яких описані у її романі, – чугайстром, райськими птахами Алконостом і Сирин, Кикиморою, Лихом (яких усі одноголосно порівняли з дементорами з «поттеріани» Джоан Ролінг), могутніми волотами, Нічницею, Аспідом, чортообразним Щезником. Юнаки вгадували, чим відрізняються мавки від русалок, дізналися, що вовкулаки бувають двох видів (вроджені та обернені) і чому 17 жовтня не можна ходити до лісу. 
 
Вже традиційними стали маст рід і побажання від автора. Серед письменників, яких Літта Костер радить читати: Макс Кідрук («краще починати знайомство з його тревелбуків») та Юрій Винничук («у якому, попри солідний вік, досі сидить пустотливий хлопчисько»). І дуже промовистий мотиватор: «Не чекайте натхнення, пишіть хоча б по одній сторінці в день! Щоденне письменництво – це як тренування м’язів, адже дуже важливо не втратити життєвий тонус».
 
Учасники зустрічі, серед яких були молоді поетеси, ще довго не відпускали авторку, обговорюючи різноманітні аспекти творчості.
 
Ми ж бажаємо Літті Костер натхнення та успіхів! Сподіваємось на нові, такі ж цікаві, зустрічі і довгоочікувані презентації анонсованих творів письменниці.
 
Миколаївці, нумо читати «Дар Зрети» Літти Костер! Книга вже є у нашій бібліотеці.
 
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.