Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Літературний вечір Анни Софіної

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

16 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва в межах циклу літературних вечорів «Народжене в Прибужжі слово» відбулась зустріч із письменницею Анною Софіною.

Модератор заходу, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв ближче познайомив присутніх наживо та в онлайні – викладачів і студентів-філологів ЧНУ імені Петра Могили і Фахового коледжу МНУ імені В. О. Сухомлинського, бібліотекарів, читачів – з героїнею зустрічі. Анна народилась в Миколаєві, навчалась у медичному коледжі, згодом заочно закінчила біофак Херсонського державного університету.

Творчістю активно займається останні чотири роки, відвідує навчальні авторські заходи, проходить курси (авторські лекції Тамріко Шолі, курси С. Гаврилова, київської платформи Litosvita), є ведучою миколаївського Клубу Анонімних Авторів. Спочатку пробувала себе в «дитячому» жанрі – писала казки. У 2018 році Анна взяла участь в американському марафоні NaNoWrimo – «напиши новелу на 50 тисяч слів за місяць» і успішно подолала цю дистанцію. У липні 2020-го вийшла друком її антиутопія «Лавка продажу дітей» – перша частина з циклу «Непорочна Ода», котра отримала спеціальну відзнаку від часопису «Час і події » міста Чикаго конкурсу «Коронація слова — 2020».

Шлях до публікації роману був доволі тернистим. Видавці відмовляли під приводом «неформату» або ж пропонували поставити роман у чергу на кілька років. Тоді Анна подала рукопис на обласний конкурс «Культура», і бажання здійснилося! Позаду залишилося восьмиразове вичитування книги авторкою, яка прискіпливо шліфувала своє «дітище».

Учасники зустрічі дізналися таємницю псевдоніму письменниці. Вона назвалася на честь своєї донечки Соні, яка цього дня прийшла підтримати маму. До речі, саме Сонечка є авторкою оригінального шрифту для обкладинки книги. Дівчинка вважає себе не «музою», а повноправною співавторкою. «Давай і далі ти будеш писачкою, а я малювачкою», – безапеляційно заявила вона якось матері. Обкладинку «Лавки продажу дітей» також прикрашає малюнок студентки «могилянки» К. Олабіної, виконаний у співпраці з Анною Софіною.

Жанр антиутопії, небайдуже ставлення до існуючих проблем дитинства пов’язують твори А. Софіної з її улюбленою письменницею – Астрід Ліндгрен. Теми материнства, материнсько-дитячих стосунків, розкриті в «Лавці продажу дітей», цікавлять не лише письменників, психологів, педагогів, а й всіх, хто має дітей або ж мріє їх мати. Детальніше проблем усвідомленого і неусвідомленого батьківства торкнулись в розмові з психологинею Мариною Чередниченко.

Коли Анна зачитала зав’язку роману, його мова і сюжет настільки захопили присутніх, що більшість неодмінно схотіла мати «Лавку продажу дітей» (бажано з автографом!) у себе на книжкових полицях. До речі, Анна потішила новиною, що рукопис другої частини циклу вже готовий і, сподіваємося, невдовзі вийде в світ.

А нині маємо роман Анни Софіної «Лавка продажу дітей» в бібліотеці. Маст рід, друзі!
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.