Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Презентація книги Бориса Білика «Героями не народжуються»

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

19 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва керівник Всеукраїнського народного благодійно-патріотичного проєкту «Мій дім – Україна» (м. Баштанка), ветеран спорту, громадський діяч, відомий краєзнавець Борис Білик презентував свою нову книгу «Героями не народжуються».
На зустріч з Борисом Івановичем завітали краєзнавці, учасники АТО/ООС, студенти МНУ імені В. О. Сухомлинського, а також віртуально приєдналися співробітники Баштанської публічної бібліотеки, студенти і викладачі Фахового коледжу МНУ.
 
 
Почесний гість заходу, депутат обласної ради, голова Баштанської районної державної адміністрації Віталій Гомерський підкреслив важливість виходу такої необхідної книги, яка охоплює інформацію про українських героїв з усіх куточків країни.
 
Борис Іванович Білик розповів, що книгу присвячено відзначеним нагородами за героїзм воїнам: тим, що сьогодні стримують російську збройну агресію проти України, і тим, які загинули на цій війні. Серед Героїв – Андрій Снітко з Волині. Коротка історія його життя, його бойовий подвиг вразили присутніх. Андрій рано осиротів, виховувався в прийомній родині, закінчив школу, вступив до вишу. Але повноцінно провчився всього кілька місяців. Своє життя хлопець не відділяв від подій в країні. Євромайдан, батальйон «Азов», бої за визволення Маріуполя. І останній бій. 20 серпня 2014-го. Андрій на чолі трійки бійців потрапив у ворожу засідку, вибухнула граната. Боєць Снітко своїм тілом накрив двох побратимів, врятувавши їх ціною власного життя. Герою України Андрію Снітку було 18 років.
Борис Білик підкреслив, що дуже важливо виховувати патріотизм у молодого покоління, тому він сподівається, що примірники книги «Героями не народжуються» будуть розіслані по шкільних і публічних бібліотеках Миколаївщини. Також автор висловив побажання, аби діти/підлітки/молодь, прочитавши його книгу, написали свої враження у вигляді віршів і малюнків. Це могла би бути ще одна важлива книга. 
 
Зауважимо, що Борис Іванович багато робить для виховання молоді. Залюблений у рідний край, його історію і видатних людей, він популяризує спорт, є засновником турніру «Плавання нескорених», який щорічно проводиться в пам’ять про полеглих захисників України, в його краєзнавчих виданнях – історія, якою можна пишатися, люди, з яких слід брати приклад. Автор потішив присутніх анонсом – невдовзі побачить світ ще одна його книга національно-патріотичної спрямованості.
 
Про свою співпраці з Борисом Івановичем розповіла Галина Запорожченко, завідувачка навчального кабінету «Освіта Миколаївщини» Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, просвітянка, поетеса, член Національної спілки письменників України. Вона також зачитала власні вірші, розміщені у книзі: «Ми – народ!» і «Пробачте!».
Звучав ще один, сповнений трагізму вірш, – «Матері воїна». Його написала мати Тараса Матвіїва, 31-річного лейтенанта 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, за місяць до загибелі сина, а прочитала, на прохання Бориса Івановича, студентка факультету іноземної філології Анастасія.
 
Директор обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Ткаченко і провідна бібліотекарка Оксана Криловська розповіли, що з 2015 року бібліотека наповнює сторінки віртуального меморіалу «2014 - ... Герої Миколаївщини: пам’ятаймо!»: фотографії, біографії, нагороди, бібліографічні посилання, вшанування пам’яті в рідному місті, селі кожного загиблого нашого земляка. А модератор заходу, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв, розповів, що три роки тому під час польсько-української зустрічі молодих бібліотекарів у місті Катовіце зарубіжні колеги були неабияк схвильовані і розчулені презентацією меморіалу. Бібліотекарі ОБЮ з сумом констатували, що, на превеликий жаль, меморіал поповнюється новими іменами. Цьогоріч вже двоє…
 
Щиро дякуємо патріоту України і досліднику рідного краю, шанованому Борису Івановичу Білику за зустріч, за його важливу і невтомну працю, за подаровані бібліотеці книжки. Бажаємо здоров’я, наснаги і успіхів!
 
 
 
Комментарии (1)
1 24.02.2021 07:08
віра марущак
Чудовий захід. Презентована книга доводить, що насправді нашим домом є Україна, яку ми повинні шанувати, берегти, робити все, щоб на нашій землі перестала проливатися кров. Ні війні в Україніі!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.