Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Нашій Лесі – 150

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

24 лютого Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва взяла участь у Всеукраїнському онлайн-форумі «Леся єднає», ініційованому Харківською ОБЮ з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки. У межах форуму більше сорока бібліотек з різних регіонів України презентували власні креативні проєкти і заходи, підготовлені до ювілейного року Лариси Косач-Квітки.
Мистецькі і культурні активності представили Державна бібліотека України для юнацтва і Музей видатних діячів української культури. Миколаївська, Харківська, Волинська, Запорізька обласні бібліотеки для юнацтва, Полтавська ОБЮ ім. Олеся Гончара презентували власні креативні бібліотечні проєкти: плейбек-перфоманс і літературно-мистецький марафон, квест-ігри і культурно-мистецьку акцію, гейміфікацію і візуалізацію творчості письменниці тощо. Молодіжні культурні амбасадори дали старт всеукраїнському соціологічному опитуванню «Леся Українка — неосяжність особистості» та регіональній акції #Харківщина_вітає_Лесю_Українку.
А напередодні, 23 лютого, в Молодіжному просторі МОБЮ відбувся літературно-мистецький марафон «Наша Леся: сучасна інтерпретація постаті і творчості». Ліцеїсти і бібліотекарі складали портрет мужньої і тендітної жінки, яка щодень відстоювала свої погляди, доводила всьому світові, що є така країна — Україна, є українці, які мають право на своїй землі говорити на рідній мові. Молодь познайомилась із портретною галереєю сучасних інтерпретацій образу Лесі Українки Олександра Грехова, літературою про її життя і творчість, творами з книжкової виставки «Я в серці маю те, що не вмирає...». Разом із командою телевізійно-бібліотечного проєкту «Тест 99» «відтворили» сторінки життя і «Лісової пісні» Лариси Косач-Квітки. Поетичний марафон розпочала власними віршами за мотивами поезій видатної поетеси керівниця літературно-музичного об’єднання «Молодість у віршах» Валентина Гавришко, а присутні продовжили віршами Лесі Українки «Надія», «Конвалія», «До мого фортепіано» та іншими.
 
На завершення заходу бібліотекарі побажали молоді вчитися, вчитися не боятися, вчитися боротися, перемагати, бути сильними і освіченими українцями, любити країну і мову, бути як наша Леся. А ще запросили у квітні на довгоочікувані Сутінки в бібліотеці — щорічну культурно-мистецьку акцію, яка цьогоріч, звичайно, зватиметься «Лісовою піснею». Леся продовжує єднати Україну й українців!
 
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.