Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Семінар-практикум «Бібліотека в сучасному форматі»

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

16 березня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся семінар-практикум «Бібліотека в сучасному форматі» для викладачів і студентів очного та заочного відділення спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.

Семінар відкрила Ірина Бринкіс, завідувачка науково-методичного відділу МОБЮ, яка представила сучасні аспекти діяльності бібліотек Миколаївщини, а також масштабний обласний проєкт – мобільну виставку-інсталяцію та інтернет-міст, реалізований минулоріч ОБЮ в рамках обласного проєкту «Шануймо Поета: Дмитро Кремінь у пам'яті миколаївців». Про інші важливі події та професійні здобутки ОБЮ у 2020 році учасники семінару довідались, переглянувши відеозвіт бібліотеки перед громадою.

Завідувачка відділу комплектування фондів, каталогізації документів та бібліографії Світлана Рагімова розповіла про нові надходження до фонду бібліотеки за «Програмою поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги». 826 книжок (516 – дитячі, 310 для дорослих) українських та зарубіжних авторів від провідних видавництв – вже на бібліотечних полицях. Аби популяризувати отриману літературу, МОБЮ разом із партнерами реалізує новий проєкт – «СмакBook від УІК», в межах якого проводить літературні стріми з авторами, онлайн-зустрічі з видавцями, створує буктрейлери, влоги, відеопрезентації книг та літературні ігромікси.

Створювати онлайн-ігри (літературні і не тільки) учасників семінару навчала Анна Кондрацька, бібліотекарка сектору медіа-освіти і творчості. А ігровий інтерактив, запропонований провідною бібліотекаркою відділу автоматизації бібліотечних процесів Тетяною Гервасьєвою, неабияк зацікавив аудиторію і довів, що онлайнові ресурси – це розвага, поєднана з навчанням і пізнанням.

Завідувачка відділу обслуговування користувачів Ольга Ігуменцева розповіла про інноваційні форми роботи в промоції книги і читання: створення відеоконтенту для книголюбів, проведення цікавих заходів – зустрічей з письменниками, презентацій книжок тощо.

МОБЮ є офіційним хабом цифрової освіти – про це інформувала завідувачка відділу «Інтернет-центр» Тетяна Руснак. Вона пояснида, що хаб – це місце, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до онлайн-платформи «Дія. Цифрова освіта» і пройти навчання з цифрової грамотності.

Разом із завідувачем відділу соціокультурної діяльності молоді Андрієм Алієвим присутні зіграли в бібліотечний квіз – згадали омоніми, відчули себе не лише мистецтвознавцями, а й знавцями Школи ерудитів «Ігри інтелекту». Поринули у світ творчості і поезії разом із бібліотекаркою, поетесою і організаторкою літературно-музичного об’єднання «Молодість у віршах», що два роки «звучить» у бібліотеці в офлайні і в онлайні. Аби остаточно визначитися зі своїми смаками та інтересами (чи то до лав ерудитів пристати, чи до поетів?) учасники семінару зіграли в гру «Автопортрет», запропоновану провідною методисткою Наталією Драгуновською.

Учасники семінару-практикуму подякували організаторам за цікаву і корисну інформацію та отримані практичні навички.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.