Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Сторітелінг open air з Валерієм Чернявським “Цікаве від краєзнавців” до Дня Європи

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

18 травня на відзначення Дня Європи в Україні Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва спільно з Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм  у форматі open air провели у сквері Ради Європи сторітелінг із Валерієм Чернявським “Цікаве від краєзнавців”.

“Живу історію” про появу скверу Валерій Чернявський, кандидат історичних наук, заступник директора з наукової роботи Миколаївського обласного краєзнавчого музею, розпочав біля монументу “Єдина Європа”. Реконструйований до 220-річчя заснування Миколаєва за ініціативою Миколаївського міського голови В. Чайки, сквер був відкритий у вересні 2009 року. Авторами чудової скульптури виступили двоє відомих львівських митців — скульптор Володимир Цісарик у співавторстві із заслуженим художником України Сергієм Івановим. Згадавши міф, пов’язаний з прекрасною Європою, Валерій Валерійович розповів, чому скульптура має вигляд красивої молодої жінки і відзначив, що миколаївці мають пишатися, що в місті є робота одного з кращих митців світу.

Крокуючи Садовою, молодь дізналася, що вулиця знаходиться між суднобудівними заводами: бере свій початок від Миколаївського суднобудівного заводу та закінчується біля Чорноморського суднобудівного заводу. Це одна із небагатьох вулиць, яку жодного разу не перейменовували. Спроба назвати її Богодільничною не мала успіху. На вулиці розташовані пам’ятки, які привертають увагу. Вчений-краєзнавець звернув увагу присутніх на архітектурні деталі кафедрального собору Касперівської ікони Божої матері, справжньою окрасою якого є куполи, різьблені деталі на стінах. Храм присвячено одній з найбільш шанованих чудотворних ікон — Касперівської ікони Божої Матері, яка з 1853 по 1918 роки щорічно урочисто прибувала до Миколаєва. Жителі вірили, що саме ця ікона врятувала місто від нападу ворогів в період Кримської війни 1853-1856 рр. Ще у 1855 році було подано клопотання про будівництво храму, але через брак коштів розпочалося воно лише у 1904. Розповідаючи про пам’ятник загиблим міліціонерам, Валерій Чернявський зауважив, що інша назва (пам’ятник чекістам) неправильна: він побудований у 1977 році на кошти, зібрані захисниками правопорядку.


Екскурсанти зупинилися у Манганарівському сквері, названому на честь адмірала, головного командира Чорноморського флоту і портів Михайла Манганарі. Навпроти знаходиться Миколаївський будівельний коледж, будівля якого була зведена для проживання матросів флоту Російської імперії, згодом передана Олександрівській чоловічій гімназії. Деякий час площа перед гімназією мала назву Гімназична.

Завершив сторітелінг Валерій Валерійович біля бюста засновнику міста Григорію Олександровичу Потьомкіну, встановленого поруч із адміністративною будівлею Суднобудівного заводу. Він зауважив, що миколаївці помилково називають її Адміралтейством, яке бере початок від дня заснування Миколаєва і було зруйновано часом та німецькими окупантами. Сучасна будівля з'явилася лише у 1951 році.

Молодь подякувала організаторам і особливо Валерію Валерійовичу за чудову "живу історію" Миколаєва, яка надихнула їх вивчати рідне місто. Студенти сподіваються на продовження. Обіцяємо багато нових цікавих зустрічей з миколаївськими краєзнавцями.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.