Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти СмакBook від УІК: читацькі посиденьки #11 з Валерією Савотіною

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

16 лютого відбувся одинадцятий літературний стрім проєкту СмакBook від УІК, героїнею якого стала Валерія Савотіна. На онлайнові посиденьки з українською письменницею, переможницею Молодої Коронації-2020 міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», інстаблогеркою і піарницею видавництва «Віхола» завітали сімдесят читачів-книголюбів. Серед них і юні – студенти Миколаївського будівельного фахового коледжу, і дорослі – викладачі кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО, шкільні бібліотекарі та колеги з публічних бібліотек Миколаївщини.

Модераторка Тетяна Гервасьєва представила наймолодшу (поки що) героїню літературних стрімів – 20-річну Валерію Савотіну. Понад усе вона любить книги і з ними пов’язує життя. Зізнається, що багато вкладає в те, щоб розвивати й популяризувати українські книжки. Навчається на видавчиню, працює у київському видавництві «Віхола», допомагає дружнім проєктам «Зоряна Фортеця» і «БукБанда», робить огляди небанальних книг і літературних кафе в своєму інстаблозі, а головне – пише власні історії.


Писати розумниця, відмінниця і «затята олімпіадниця» Валерія Савотіна почала ще в середній школі. Підтримана вчителькою зарубіжної літератури, котра згодом стала справжньою літературною наставницею для своєї обдарованої учениці, Валерія стартувала зі статей для шкільної газети, згодом були численні твори на олімпіадах, оповідання на різноманітні конкурси, у найцікавішому і найбільшому з яких – відкритому літературному конкурсі творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест» – тодішня десятикласниця отримала гран-прі. У 2020 році вже студентка Валерія Савотіна перемогла у Молодій Коронації міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Рукопис її роману «Крізь час додому» журі визнало найкращим. Тим більшою була радість юної авторки, яка, подаючись на такий серйозний конкурс, і не сподівалась на перемогу.

За рік переможний рукопис був надрукований у «Видавничому центрі «Академія». Серія «Про і для підлітків» поповнилась фантастичною повістю «Ти все зміниш учора», а її авторка переконалася, що написати твір – це лише початок великої роботи. Згідно з принципом 20/80, левова частина часу і спільних письменницько-редакторських зусиль була присвячена редагуванню, підбору правильного заголовка, промоції і т. д. Втім, пані Валерія переконана, що тексту це пішло на користь і головним підтвердженням є результат – книга, яку читають і наділяють такими втішними для авторки коментарями-характеристиками: «динамічна», «захоплива», «проковтнув(ла) за вечір», «хочу ще», «даєш екранізацію!».

Цікаво, що ідея твору письменниці наснилася. Сновидіння і враження від нього описала у твіттері, і хтось із друзів залишив коментар, що це звучить як сюжет для книжки. Мовляв, напиши. І Валерія написала.

Її антиутопічна історія про Київ у майбутньому дійсно читається на одному подиху. Там є все, що так подобається підліткам: харизматичні герої, багато подій і пригод, подорож у часі, романтична лінія, несподіваний фінал. І, що важливо, в книзі немає того, що підлітки не люблять – розлогих описів. Валерія, яка сама не так давно була підліткою, добре розуміє смаки і вподобання цільової аудиторії. Зараз працює над твором в жанрі янг-едалт, а також разом із колегою готує дипломний проєкт – мальопис “Не ходіть на правий берег” про підлітків, яким випало стати хранителями Києва і відкрити для себе його потойбічний світ. Валерія пише сценарій коміксу і веде його інстаграм. https://www.instagram.com/khranyteli_kyiv/

А поки мальопис ще пишеться, повість Валерії Савотіної «Ти все зміниш учора» вже в нашій бібліотеці. Тож, нумо читати! А ще зверніть увагу на читацькі поради від письменниці. Всім, кому потрібен путівник книжковими хащами, вона рекомендує оригінальну роботу Катаріни Маренгольц «Література! Мандрівка світом книжок». Глибокий, яскравий світ книжки Маріам Петросян «Дім, в якому…», на думку Валерії, сподобається поціновувачам магічного реалізму і надихне створювати свої світи. Романтична лінія в «Шістці воронів» Лі Бардуго захопить, триматиме в напрузі і не відпускатиме до фіналу. Дуже милу, красиву і добру історію про дівчинку-відьму читайте в манзі «Ательє чаклунських капелюхів».

Пані Валерія просто зачарувала сім десятків посиденьківців, надихнула якщо й не створювати власні світи, то читати про вже створені. Дякуємо! Бажаємо успіхів і запрошуємо до Миколаєва!

Традиційний P.S. Друзі! Дякуємо всім, хто долучився і дегустував книжкові новинки разом з нами! До зустрічі в березні!

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.