17.03.2023 13:38 Обновлено 17.03.2023 14:09
16 березня відбулося онлайн-спілкування зі співзасновницею і головною редакторкою львівського видавництва «Урбіно» Боженою Антоняк, на яке завітали учні Миколаївського ліцею «Академія дитячої творчості», гімназії №6, школи-інтернату №7 та колеги-бібліотекарі.
Модераторка Оксана Криловська розповіла присутнім, що видавництво «Урбіно» було засноване у 2010 році як сімейне видавництво двох книголюбів — перекладачки Божени Антоняк і видавця Анатолія Івченка. Пані Божена доповнила, що ідея створення видавництва виношувалася роками, задум визрів під час перекладання дитячих книжок серболужицькою мовою. Так переклад іншомовних видань став точкою відліку для створення нового видавництва. Головним напрямком діяльності «Урбіно» є видання сучасної зарубіжної літератури в українських перекладах. Зокрема перекладено книги з польської, німецької, англійської, серболужицької мов і розраховані на широкий загал: для дорослих, підлітків та дітей.
Гостя розповіла, як ретельно в «Урбіно» добирають книжки і як старанно працюють з текстами. Особливою популярністю серед читачів користуються книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері про Енн із Зелених Дахів та «Ейвонлійські історії», які є класикою англомовної дитячої літератури; твори польських авторок Барбари Космовської та Йоанни Яґелло, які, до речі, входять до шкільної програми з зарубіжної літератури. Божена Юріївна зазначила, що підліткові книги буде цікаво і корисно прочитати також дорослим, щоб зрозуміти світ сучасних тинейджерів і уникнути квазіспілкування.
Бібліотекарка показала, які книжки із серії «Для допитливих» від «Урбіно» є в бібліотеці: «Банзай. Японія для допитливих», «Ман Чжу. Китай для допитливих», «Велика Британія для допитливих». Це гарні, з чудовими ілюстраціями книжки, в яких містяться змістовні та цікаві факти про історію та культуру цих країн. Рекомендувала книги про дорослішання відомої іспанської лікарки, педіатра-ендокринолога Моніки Пейткс «Мія дорослішає» і «Бруно дорослішає», де все написано простою та зрозумілою для дітей мовою. Модераторка завважила, що МОБЮ за програмою поповнення фондів публічних бібліотек отримала від Українського інституту книги близько 15 книжок видавництва «Урбіно», які активно популяризує, створюючи буктрейлери, відеоогляди та літературні онлайн-ігри.
Пані Божена розповіла, що під час повномасштабної війни видавництво працює і видає нові книжки. Зокрема вийшли друком дитяча книжка Павела Павляка «Костик шукає друга», підлітковий нон-фікшн Анни Бартосик «На допомогу! або Медицина в давнину й тепер», триває випуск серії молодіжних ретро-детективів британської авторки Кетрін Вудфайн «Таємниці універмагу Сінклер», а також було чимало додруків топових книжок.
Видавчиня порадила присутнім книжку «Ковчег часу» Марціна Щигельського. У ній йдеться про дев’ятирічного хлопчика Рафала, який живе в гетто разом зі своїм дідусем. Той опікується внуком, заробляє гроші важкою працею, тому його цілими днями не буває вдома. Якось бібліотекарка дає Рафалу книжку Герберта Веллса «Машина часу». Відтоді життя Рафала цілковито змінюється. Пані Божена, звернула увагу, що не дивлячись на умови в яких живуть герої, книга читається легко, та нагадує пригодницькі історії.
Пані Божена відповіла на запитання, порадила цікаві книжки видавництва «Урбіно» для дітей, підлітків, жінок, для родинного читання. Авторам-початківцям рекомендувала продовжувати писати і, що важливо, багато читати, особливо класику. Видавчиня підкреслила, що для успішної популяризації читання і книг, необхідно, щоб вони були присутні в бібліотеках всіх рівнів.
< Попередня | Наступна > |
---|