Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Участь в онлайн-зустрічі “Міська бібліотека у Празі — бібліотека нового покоління”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

24 травня фахівці науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва долучилися до онлайн-зустрічі з Юлією Русецькою, координаторкою акцій для українців, яка зараз працює у методологічному відділенні Міської бібліотеки в Празі. Зустріч була організована ДБУ для юнацтва у межах Фестивалю “SVOBODA. Празька весна” та фокус-теми “Україна — Чеська республіка: міжнародні проєкти”.

Пані Юлія підкреслила, що на батьківщині вона не була бібліотекарем, отже не може порівнювати бібліотеку, в якій працює, з аналогічними українськими закладами, а просто розповість про цікавий досвід. Міська бібліотека в Празі — дійсно комфортний простір. Відвідувачі можуть приводити домашніх тварин, відвідати кафе або кінотеатр. Облаштовано дитячі куточки зі сповивальними столиками для немовлят і різноманітними іграми для старших малюків. Бібліотека має три бібліобуси, швейні, столярні майстерні, в яких можна працювати, взяти інструменти в оренду або записатися на майстер-клас. У комп'ютерних класах книгозбірні можна безкоштовно користуватись ліцензійними програмами, що залучає до них велику кількість учнів та студентів. Є в бібліотеці й 3-D принтер, користування яким безкоштовне, але треба відшкодувати вартість використаних матеріалів.

Зворушливою вийшла розповідь про підтримку і допомогу українцям. Так, на сайті Міської бібліотеки в Празі є сторінка допомоги для українців, запис для біженців безкоштовний. Для наших співвітчизників регулярно організуються заходи та акції. Чеські відвідувачі бібліотеки можуть скласти листівку для поранених бійців. Потім ці листівки перекладають українською та направляють до шпиталів і лікарень.

Модераторка заходу, завідувачка науково-методичного відділу ДБУ для юнацтва Катерина Тишкевич подякувала спікерці за цікаву доповідь та висловила надію, що ця зустріч не остання.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.