Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Афіша Книжкова премія «Еспресо. Вибір читачів»: обирай переможця!

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Афіша

Стартувало оцінювання читачами фіналістів 5 ювілейного сезону Книжкової премії 2021 “Еспресо. Вибір читачів”. Переможці залежать від кожного із вас! Швидше приходь, читай, віддай свій голос за найкращі вітчизняні літературні новинки року аж у двох номінаціях! “Література для підлітків” — обирайте поміж “Мандрівний цирк сріблястої пані” Наталії Довгопол, “Вітрова гора” Анни Багряної, “Заклятий меч, або Голос крові” Володимира Аренєва; “Література для дорослих” — “20+1, або Земля мертвих” Павла Вольвача, “Псалом авіації” Сергія Жадана, “Радіо Ніч” Юрія Андруховича. Переможців Премії яких оберете ви, оголосять на початку грудня 2021 року в ефірі телеканалу Еспресо, на сайтах Espreso.TV та ГО “Демфорум”.

4 червня 2021 року Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва та Громадська організація “Всеукраїнський демократичний форум” підписали Договір про науково-інформаційне і культурне партнерство, згідно з яким бібліотека в якості офіційного партнера бере участь у щорічному проєкті “Книжкова премія “Еспресо. Вибір читачів”.

Упродовж липня, високоповажне експертне журі з 14 професійних літературознавців і критиків обирало кращі книги з Довгого списку. Таким чином з 18 книжок, які були подані на розгляд і оцінювання у номінації “Література для підлітків”, до фіналу потрапили 3 книги.

Представляємо трійку фіналістів у номінації “Література для підлітків”:

“Мандрівний цирк сріблястої пані” Наталії Довгопол, видавництво VIVAT. Герої роману пізнають гіркоту зрад і поразок, здійснюють сповнену пригод мандрівку українськими землями початку ХХ сторіччя, знаходять спільну мову з дивовижними істотами з давніх легенд. А ми радіємо за пані Наталію та наше улюблене видавництво і тримаємо кулачки за їхню перемогу у фіналі! І нагадуємо, що 2020 року переможцем у цій номінації стала саме Наталія Довгопол та її книга “Шпигунки з притулку “Артеміда”, і дуже рекомендуємо!!!

“Вітрова гора” Анни Багряної, видавництво Наш Формат. Глибоке, світле, сучасне фентезі, що базується на стародавній українській міфопоетиці. Вітри, онуки Стрибога, народжуються на берегах Дніпра, зазвичай в одній родині – й дід передає онукові таємні знання та особливі вміння. Однак Дейв народився в Канаді, його чекає непростий шлях осягнути своє прадавнє українське коріння, відкрити покликання. Чудові ілюстрації Софії Музички! Роман отримав спеціальну відзнаку “Сучасне українське фентезі” у номінації “Романи” Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова-2020”. Дара Корній так оцінила цей твір: “Про тісний зв'язок з батьком Родом і про сучасну Україну також. Нарешті те, чого ми так давно чекали. Без гоблінів та орків, без депресії, а навпаки — з таким гарним майбутнім для України”.

“Заклятий меч, або Голос крові” Володимира Аренєва, видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. У прадавні часи ходили по землі герої й потвори, яких не завжди вдавалося відрізнити. Читайте про пригоди меча і тих, хто ним володів, про мандрівки і переслідування, чари та закляття (і розглядайте стильні ілюстрації Олександра Продана)...  Ця повість-фантазія — ще одна, але самостійна історія в аренєвському світі “Заклятого скарбу”, на яку читачі чекали 18 років, і яка повертає їх за багато століть до пригод Андрія Ярчука та його супутників. І хоча книга — фантазія, але має реальне підґрунтя: “чорні археологи” знайшли на Львівщині скандинавський меч, який завдяки науковцям, міністру культури, правоохоронним органам і навіть послу України в Естонії вдалося повернути в Україну, реставрувати та передати до музею у Винниках.

До журі у номінації “Література для дорослих” увійшло 12 експертів, серед яких літературознавці, викладачі ВНЗ, критики, журналісти, письменники та інші представники галузі, які на другому етапі опрацьовували Довгий список з 84 книг від 19 видавництв. Після підрахунку голосів визначені 3 книги-фіналісти, які пройшли у третій етап — голосування читачів у бібліотеках по всій країні.

Представляємо трійку фіналістів книжкової премії “Еспресо. Вибір читачів 2021” у номінації “Література для дорослих” за підсумками таємного голосування експертів.

“20+1, або Земля мертвих” Павла Вольвача, Видавництво Старого Лева. Книжка написана в жанрі нон-фікшн. На 389 сторінках — 19 творів короткої прози, в яких автор використовує класичні засоби мемуаристики не лише задля створення галереї знакових портретів доби, а й задля вибудови власної біографії як плетива “перехресних стежок” з різними людьми. Павло Вольвач, який народився у Запоріжжі, викликав бурхливі та суперечливі реакції своїм дебютним автобіографічним романом «Кляса» у 2003 році. На думку критиків, це перший український пострадянський «індастріел», який «по біблійному народив цілий жанр». Очікуємо реакції суспільства на опис реальних персонажів (Сизоненка, Олійника, Драча, Вінграновського, Лімонова та інших) та одкровення письменника у новій книзі. Читати її — легко і цікаво, але мимоволі подумки вступаєш з автором в діалог або дискусію, підтримуєш чи заперечуєш. Рекомендуємо!

Поетична збірка “Псалом авіації” Сергія Жадана, видавництво “Meridian Czernowitz”. Написані на пагорбах впродовж 2020 року вірші. Широка лінія горизонту, велика кількість повітря, багато дерев і птахів, балки і водойми, і віддалене дихання міста за обрієм. Книжка про те, як нас формують ландшафти, як дерева додають нам вертикалі, а озера — глибини, як весняна зелень вчить нас оптимізму, а літні ріки — щедрості. Нехитре знання, що допомагає цінувати кожен почутий зранку голос. У художньому оформленні та на обкладинці — чорно-білі дивовижні світлини Марисі М'яновської із Кракова, які доповнюють вірші, підкреслюють головне, тому збірку слід читати як цілісну історію, де тексти і світлини переплітаються і проникають одні в одних. Наші бібліотекарі — поціновувачі творчості Жадана — наполегливо рекомендують!

“Радіо Ніч” Юрія Андруховича, видавництво “Meridian Czernowitz”. Цей роман — найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір письменника, це простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя. Йосип Ротський (не плутати ні з Йосіфом Бродським, ні з Йозефом Ротом), музичний герой барикад чергової революції, змушений утікати, приміряючи на себе долю багатьох інших Йосипів. На сторінках книги на героя і читача чекають режимні спецслужби і недоречна любов, банківська таємниця і в’язниця, розум і забуття, сміх і темрява, холод і пекло, іронія і щем... “Це радіо для тих, які дійшли до межі, забились у глухий кут, не бачать нічого попереду, не сплять уночі, не хочуть спати вночі, взагалі ніколи не сплять, не сплять і думають, нерухомо лежать із відкритими очима”. І додатковий бонус від автора і видавництва — QR код доступу до музичної програми “Rotsky’s List — Список Ротського”, яку рекомендовано для нічного слухання. Читайте і обирайте!

Книжкова премія “Еспресо. Вибір читачів” заснована телеканалом “Еспресо” у 2017 році та підтримується ГО “Демфорум” з метою відзначати найкращі вітчизняні літературні новинки року та задля підтримки інтересу українців до читання книжок сучасних українських авторів, аби видавці знайшли ефективний шлях до читачів через рекомендації, відгуки та оцінку книжок читачами та авторитетними експертами. Переможців Премії на останньому етапі визначають читачі шляхом голосування у бібліотеках по всій Україні. Протягом жовтня-листопада — читай і голосуй!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.