Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Новости от партнеров Запрошуємо на виставку сучасної ікони майстерні “Небо на землі”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Новости от партнеров

25 січня 2012 року, у Всесвітній день студентів, о 16 годині в Миколаєві в галереї мистецтв Чорноморського державного університету ім.. Петра Могили (вул. 68 Десантників, 10) відкриється виставка сучасних ікон. Виставка має назву «Зустріч» і представлятиме роботи відомої сімейної іконописної майстерні «Небо на землі». Зима в житті людини є своєрідною точкою відліку — з її закінченням закінчується один період життя і починається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково родина іконописців іменувала виставку «Зустріч» — зустріч з рідним містом, іконою, друзями, з самим собою.

Відвідувачі побачать близько 50 ікон із творчого доробку майстрів. Експозиція умовно поділяється на дві частини. Одна з них присвячена святому Миколаю і містить сучасні ікони та творчу реконструкцію старовинних ікон з його зображенням. Інша частина присвячена зимовим святам. Сюди увійшли роботи, вирішені в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та інших іконописних шкіл, сучасна творча ікона, ікони, написані на камені.

Особливе місце на виставці посідають ікони Різдва Христового та Богоявлення (Водохреща). Ікона Різдва є зразком сучасної української ікони, вона поєднує в собі канон церкви та творчість — сміливі рішення в декорі. Дві ікони Богоявлення створені на камені. Цікаво, що написані тільки фігури, а тлом, мовою іконопису — Cвітлом, Божою Славою, виступає сама структура каменю. Її стало видно після розрізу та оброки поверхні агату. Завдяки тому, що вигляд його поверхні нагадав майстрам фантастичні пейзажі Йордану, було створено унікальні творчі роботи.

Сьогодні майстри-іконописці бачать своїм завданням пошук нової іконописної традиції у створенні сучасної творчої ікони. Як Воскреслий Христос є живим і актуальним для кожного покоління , так і ікона не може бути однаковою протягом тисячі років. “Побутує думка, що в іконі немає нічого нового, вона тільки повторює існуючі зразки, — говорить Марія Павелко. — Але насправді в іконописі ще далеко не все було висловлене. Можна шукати і сьогодні! Канон зовсім не обмежує, а навпаки, надихає на нові звершення в ім’я Христове”. Шукаючи нові засоби виразності, іконописці майстерні “Небо на землі” прагнуть дотримуватися старовинних технологій: використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів власноруч.

Виставку відкриватиме благословенням доброї справи настоятель храму святих апостолів Петра і Павла протоієрей Борис Каширов. Виставка триватиме до 1 березня. Вхід вільний.


Інформацію надано Марією Павелко, куратором проекту

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.