Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Алієв А. Інтелектуальний рух у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва / А. Алієв // Бібліосвіт : інформаційний вісник. — 2017. — № 2. — С. 14 — 18.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Інтелектуальний рух у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва
 
Як заохотити молодь до читання, чим зацікавити, щоб бібліотека стала для неї необхідною? Досвід показує, що надзвичайно удосконалюватись, розширювати коло знань, розвивати свій інтелект і просто цікаво проводити вільний час, дозволяють інтелектуальні ігри в бібліотеці.
 
За сім років учасниками більш ніж 200 ігор у різних форматах стали близько 10 тис. юнаків та дівчат Миколаївської області. 
 
Перша спроба проведення ігор в форматі Інтернет-мосту була здійснена у 2010 р. для користувачів Кривоозерської ЦРБ. Тоді завдяки залученню спонсорів у рамках реалізації культурно- освітньої програми «Європейська світлиця» ми передали колегам у подарунок новий сучасний комп’ютер, надали у тимчасове користування веб-камеру; фахівці нашої бібліотеки допомогли налагодити обладнання, навчили користуватися програмою Skype.
 
Надалі розвинути наш проект і перетворити його на корпоративний дозволили новітні технології, які активно впроваджуються в бібліотеках області. Вже проведено 14 інтелектуальних онлайн-ігор «Ерудити», учасниками яких стала молодь з 9 районів Миколаївщини. 
 
З 2010 р. команди юнаків та дівчат із різних куточків області брали участь у щорічних фестивалях інтелектуальних ігор на кубок мера м. Нова Одеса. Пропонувалися різні ігри, зокрема — «Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», командна «Своя гра».
 
21 травня 2012 р. проект «Інтелектуальні онлайн-ігри “Ерудити”», здобувши перемогу в конкурсі «Бібліотечна послуга», став учасником у ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», який проходив у Києві в Українському домі. Наш майданчик знаходився в кварталі «Послуги для молоді та сім’ї». На урочистому відкритті були присутні заступник міністра культури Т. Кохан, посол США в Україні Дж. Ф. Теффт, письменник А. Курков, головний менеджер ініціативи «Глобальні бібліотеки» фундації Білла та Мелінди Гейтс С. Освальд, прославлений боксер В. Кличко та директор програми «Бібліоміст» М. Новак.
 
Після перерізання стрічки тисяча відвідувачів розосередилися «кварталами», і було необхідно продемонструвати неабиякі винахідливість і ораторські здібності, щоби утримувати увагу молодих людей упродовж 6 годин. Заступник директора О. Ярмоленко і завідувач відділу С. Рагімова презентували спільний проект бібліотеки і Миколаївського міжрегіонального інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» — інтелектуальні ігри «Ерудити», проводили вікторину і за правильні відповіді роздавали цукерки, запрошували взяти участь в Інтернет-мості Київ-Миколаїв; директор бібліотеки Н. Ткаченко представила проект на «Pecha Kucha»; ведучий інтелектуальних ігор допомагав відвідувачам у пошуку правильних відповідей на питання квесту; завідувач відділу С. Намесник займалася технічною організацією Інтернет-мосту, необхідного для проведення інтелектуальної онлайн-гри між Києвом і Миколаєвом. У Києві ядро збірної команди склали харківські бібліотекарі, миколаївські молодіжні команди зібралися в обласній бібліотеці для юнацтва. 
 
Під час офіційної церемонії закриття ярмарку за участі начальника відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Л. Нікіфоренко, президента Української бібліотечної асоціації І. Шевченко, генерального директора компанії «Майкрософт» в Україні Д. Шимківа, директора програми «Бібліоміст» Матея Новака відбулося урочисте нагородження його учасників і переможців різних конкурсів. Колектив Миколаївської ОБЮ отримав почесну грамоту Міністерства культури України.
 
Упродовж 2013 р. в бібліотеці проведено 19 тренінгів із інтелектуальних ігор для школярів, учнів закладів профтехосвіти, студентів коледжів та ВНЗ; щомісяця проходили зйомки телепередачі «Інтелектуальне асорті». Спільно з департаментом освіти, науки та молоді облдержадміністрації у квітні-травні за допомогою скайп-зв’язку були організовані онлайн-турніри «Що? Де? Коли?» між учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів 16 районів області. У травні на телеканалі «Миколаїв» пройшла фінальна гра, у якій взяли участь шкільні команди з 8 районів області.
 
Під час фестивалю молодіжної книги «Бібліосерп@нтин» (2013 р.) у районній бібліотеці смт. Веселинове відбувся брейн-ринг «Юніор» за участі чотирьох команд старшокласників.
 
У 2014 р. проводився обласний інформаційний марафон «БібліоIQ: полювання на ерудитів». Обласний молодіжний інформаційний марафон — це щорічний корпоративний проект Миколаївської ОБЮ та ЦБС Миколаївської області. З метою залучення юнацтва, молоді до бібліотек, розвитку їх творчих здібностей, розкриття інтелектуального потенціалу, підтримки стійкого інтересу до читання в рамках марафону 2014 р. кожна бібліотека мала провести заходи, які б дозволили їх учасникам розширити кругозір, перевірити свої знання, ерудицію та логічне мислення, виробити командний дух і вміння злагоджено працювати в єдиному колективі в умовах обмеженого часу. До проведення марафону приєдналися бібліотеки Арбузинської, Баштанської, Березанської, Вознесенської, Веселинівської, Новобузької, Новоодеської та Снігурівскої ЦБС. Використані форми заходів — ігри-подорожі, вікторини, ігри-знайомства, інтелектуальні онлайн-ігри, майстерні кросвордів, бібліобатл, конкурс книголюбів, благодійні акції, книжкові естафети-взаємні наради, бібліоквести. Тож юнаки та дівчата Миколаївщини змагалися між собою в різних галузях знань і не лише підвищувала свою самооцінку, але й здобувала нові знання.
 
Нині на базі бібліотеки діє студентський клуб ерудитів «Tabula rasa», яким керує ведучий Миколаївського обласного клубу інтелектуальних ігор, учасник та призер обласних та всеукраїнських чемпіонатів з «Що? Де? Коли?», «Брейн-рингу», «Ерудит-Квартету» та дворазовий чемпіон міста з «Музичної своєї гри» Андрій Алієв. Тренування проходять щотижня. Учасники клубу розвивають свій інтелект та ерудицію, пам’ять та уяву, набувають навичок креативного мислення, навчаються злагодженої роботи в команді і, що головне для нас, бібліотечних фахівців, юнаки і дівчата відвідують бібліотеку за власним бажанням, а не за наказом викладачів, читають «для душі», а не для оцінки.
 
У кінці кожного місяця відбуваються змагання. Команди «Грифон» та «Black hearts», які тренуються в бібліотеці, беруть участь в обласних молодіжних відборах. Також Миколаївська ОБЮ співпрацює з громадською організацією «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю “Сильні разом”» у проведенні інтелектуальних змагань для дітей з особливими потребами.
 
Наші ініціативи схвалюють миколаївці. Як зазначила читачка, мати двох підлітків: «Чудово, що бібліотека для юнацтва надає можливість нашим дітям реалізувати себе, показати свої знання, дізнатись багато нового». А ми раді, що вдалося дати молоді можливість відчути радість перемоги, відкрити для себе цікавий і безмежний світ інтелекту, світ майбутнього!
 
Андрій Алієв, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
Интересная статья? Поделись ею с другими:

Вхід вільний: завітай у липні

16
липня
<<< липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Единая страна!
.