Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Ігуменцева О. Всією сім'єю в бібліотеку / О. Ігуменцева // Бібліосвіт : інформаційний вісник. — 2017. — № 2. — С. 11 — 13.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Всією сім'єю в бібліотеку
 
Робота з сім’єю — один із напрямків роботи сучасної бібліотеки, адже вона не тільки інформаційний центр, а й центр міжособистісного спілкування. «Бібліотеці бути відкритою для сім'ї!» — уже багато років під таким девізом працює відділ обслуговування користувачів Миколаївської ОБЮ. Нині майже 450 сімей обслуговуються на кафедрі сімейного читання.
 
Починалося все в 1999 р., коли в бібліотеці було організовано сімейний формуляр. Така форма обслуговування сімей мала на меті: допомогу батькам у вихованні дітей, підготовку юнаків та дівчат до майбутнього сімейного життя, організацію спільного дозвілля дітей та батьків.
 
Створюючи сімейний формуляр, працівники відділу спочатку ознайомилися з досвідом роботи інших бібліотек, вивчили якісний склад книжкового фонду і періодичних видань, визначили кількість дорослих читачів, що відвідують бібліотеку з дітьми. Членам читацьких родин було запропоновано відповісти на запитання спеціальної анкети, розробленої з метою визначення інтересів користувачів різного віку.
 
Сімейний формуляр призначений для обліку читачів, членів однієї родини, а також виданих цим родинам і повернених ними документів. Цей формуляр зручний: він дозволяє звести до мінімуму затрати часу при підведенні підсумку роботи з сім’єю за день. Позначка про читання книг кожним членом сім’ї дає можливість виявити коло інтересів, полегшує формування бібліотекарями культури читання. Сімейний формуляр також передбачає книгоношення — форму обслуговування читачів, при якій один член сім’ї може обмінювати книги за всіх і забезпечувати читання всієї родини.
 
Результати проведеного анкетування «Бібліотека — родині» показали, що читачі сімейної кафедри чекають від бібліотеки не лише цікавих книжкових новинок, а й зустрічей із літераторами, спортсменами, психологами, фахівцями різних галузей і, звичайно ж, сімейних розваг — конкурсних, ігрових програм, посиденьок з чаєм та смаколиками.
 
Фахівці відділу обслуговування користувачів Миколаївської ОБЮ намагаються повною мірою задовольнити всі потреби читачів сімейної кафедри. Для них бібліотекарі розробляють списки-закладки на різноманітні теми («Швидка психологічна допомога», «Що читати вашій сім’ї», «Кулінарна опера»), оформляють книжкові виставки («Сім’я — ключ до щастя», «Сто порад для вашої родини», «Почитаємо всією сім’єю», «Педагогіка для всіх», «Особа, суспільство, сім’я», «Я+Я=моя сім’я»), проводять цікаві заходи, організовують виставки сімейної творчості тощо.
 
Час не стоїть на місці, змінюються і вдосконалюються форми роботи з читачами. Упродовж останніх трьох років стали популярними онлайн-уроки. Творчий і обдарований читач сімейної кафедри Стьопа Пономаренко ділиться своїми уміннями з усіма шанувальниками hand-made під час майстер-класів «Степанкові уроки», які розміщені на сайті бібліотеки в однойменній рубриці розділу «Мультимедіа». Завдяки цим онлайн-урокам багато батьків змогли заохотити дітей до творчості. 
 
Миколаївська ОБЮ успішно здійснює бібліотечно- інформаційне обслуговування, культивує духовність та сімейні цінності, організовує змістовне дозвілля. Вона є платформою для родинного спілкування та відпочинку, зміцнення сімейних традицій, збереження і розвитку сімейного читання.
 
Ольга Ігуменцева, завідувач відділу обслуговування користувачів Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
Интересная статья? Поделись ею с другими:

Вхід вільний: завітай у липні

16
липня
<<< липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Единая страна!
.