Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Драгуновська Н. Калейдоскоп бібліотечних конкурсів — тандем молоді та бібліотеки / Н. Драгуновська // Бібліосвіт : інформаційний вісник. — 2017. — № 2. — С. 65 — 70.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Калейдоскоп бібліотечних конкурсів — тандем молоді та бібліотеки
 
В української молоді сильно розвинений дух змагання. Юнаки і дівчата з готовністю демонструють свої знання, уміння, можливості. А конкурси, запроваджені Миколаївською ОБЮ, актуальні для читачів міста і області та сприяють виявленню молоддю цих якостей. Тому останніми роками бібліотека активно використовувала бібліотечні творчі конкурси задля залучення юнацтва до читання, творчої самореалізації особистостей, відкриття талантів читачів бібліотек Миколаївщини. 
 
Таку форму роботи, як конкурси, Миколаївська ОБЮ впровадила в 2008 р. За вісім років проведено 13 конкурсів різної тематики: літературні, етнографічні, патріотичні, з профорієнтації. Вони мали різний формат: створення есе, малюнків, поезій, коміксів, портфоліо, вікторини, презентації, розвідки, читання віршів, виконання воєнних пісень, написання листів. 
 
Одним із перших, найбільш вдалих конкурсів був обласний молодіжний конкурс «Легенди рідного краю» на знання легенд свого села чи району. Легенда — це розповідь про яку-небудь історичну подію, про те, що відбувалося в незапам’ятні часи, народне оповідання про дивну пригоду, котра сприймається як достовірна. У конкурсі взяли участь читачі дев’яти ЦБС області, які представили 38 письмових робіт. Під час оцінки поданих робіт журі враховувало, перш за все, те, чи запозичені вони з відомих джерел, чи записаними від земляків-старожилів. 
 
Підсумком конкурсу стало видання «Легенди рідного краю», яким і сьогодні користуються школярі, вчителі, бібліотекарі області. Конкурси на запис легенд проводився ще двічі, у результаті чого на сайті бібліотеки з’явилася інтерактивна карта «Легенди Миколаївщини», на якій всі вони структуровані за районами області.
 
Для підвищення престижу бібліотеки, стимулювання інтересу підростаючого покоління до читання Миколаївська ОБЮ провела обласний молодіжний конкурс творчих робіт «Книга, яка сформувала моє життєве кредо», спрямований на виявлення впливу друкованого слова на формування життєвої позиції юнацтва. У конкурсі взяли участь молоді читачі дванадцяти областей та Миколаєва. Ось цитата з конкурсної роботи переможниці Н. Дольної «Життя відмовляється помирати...», яка є актуальною і дійсно надихає: «У важкі часи інквізицій, кріпацтва, загарбницьких воєн, репресій люди знаходили у собі сили переступити через все і просто жити, дякуючи за кожен новий день. Що ж ми бачимо сьогодні, в еру всеосяжної глобалізації та комп’ютеризації, в еру так званого інформаційного суспільства: люди стали морально і духовно слабшими; фізично цілком здорові, вони під тягарем проблем просто опускають руки, забувають про те, що життя — дар Божий, який не просто дається кожному лише раз і який не можна купити за хрусткі зелені папірці у найближчому супермаркеті. Люди кидаються під потяг, п’ють жменями таблетки тільки заради того, щоб уникнути труднощів, поринувши у вічний спокій. Тільки замислитесь: щорічно внаслідок суїцидів помирає близько мільйона людей (цифри вражають).
 
Можливо, я невиправна ідеалістка, але твердо переконана в тому, що хоча б половину з цих нещасних можна було б врятувати, якби вони своєчасно пропустили через свій розум і серце оповідання «Жага до життя» Джека Лондона. Навіть у найважчі хвилини головного героя не полишала іскра життя, і чоловік відчайдушно продовжував боротися. Шлунок і нерви заснули. Але життя, яке ще жевріло в ньому, гнало його вперед. Він зовсім виснажився, проте відмовлявся помирати. 
 
На лекціях із філософії я вивчала, що світогляд кардинально не змінюється впродовж усього життя. Можливо, оповідання Джека Лондона «Жага до життя» і не перевернуло мій світогляд, але воно сформувало моє життєве кредо: «Борися за життя доти, доки остання жаринка віри, надії та любові не згасла у твоїй душі!» 
 
Знайти й підтримати талановитих молодих людей Миколаївщини, котрі реалізують себе в літературній творчості, фахівці бібліотеки намагалися під час обласного молодіжного конкурсу авторської поезії «Поетичні лаври», на який було подано 132 вірша від 44 учасників з м. Миколаєва та десяти ЦБС області. 
 
Наведемо уривок із поезії К. Семченко «Де є здоров’я — значить там життя» 
Якщо здоров’я обереш, людино, 
В руках твоїх щасливе майбуття! 
Щасливий шлях устеле тобі доля... 
Де є здоров’я — значить там життя! 
 
Конкурси — чудовий стимул для набуття майстерності, виявлення творчості, активності та захоплень, запорука потужного руху вперед. Тому завданнями конкурсу-вікторини «Книга запитує — книга відповідає» були зацікавлення молоді книгою, культурою, освітою; популяризація творчості відомих сучасних українських та зарубіжних письменників, які не вивчаються за шкільною програмою; підтримка, стимулювання і просування читання. «Ми змінюємось з кожною прочитаною книгою. Кожна книга впливає на нас, формуючи або коректуючи принципи, переводить у підсвідомість закони моралі, етики, закони природи. Кожна книга дає певну суму інформації, певну кількість даних, які не були нам відомі до її прочитання і стають частиною нас» — слова з конкурсної роботи І. Кочирко, які показують рівень інтелекту сучасної української молоді.
 
Ким бути, яким старшокласники бачать своє професійне становлення та самовизначення? Це ми намагалися визначити, проводячи обласний молодіжний конкурс портфоліо «Моя майбутня професія необхідна суспільству». До оргкомітету надійшла 41 робота від учасників із шістнадцяти ЦБС області. Конкурсанти обрали професії: льотчика і хореографа, лікаря і повара, візажиста і бібліотекаря, вихователя і юриста, товарознавця і еколога, філолога і психолога, тракториста і ветеринара, бухгалтера і менеджера, екскурсовода, агронома, дизайнера. Аналіз есе свідчить, що є бажаючі продовжити родинні професійні династії: вчителя, лікаря, ветеринара. Сподіваємося, що всі молоді люди не тільки вдало оберуть професію і отримають відповідну освіту, а й знайдуть роботу за фахом, яка приноситиме їм позитивні емоції та забезпечуватиме максимальну реалізацію можливостей і сподівань. 
 
Стабільність, могутність та успішність країни значною мірою залежать від патріотизму її громадян. Саме патріотами ми намагаємось виховувати юнаків та дівчат. Україна має багату історію та культуру, якими справді можна пишатися й про які варто розповідати іншим.
 
Отже, Миколаївська ОБЮ провела обласний тур Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Я — патріот!», організувала обласні конкурси творчих проектів «Шляхами війни», пошукових робіт «Алея героїв», плакату та листівки-привітання ветеранам, читання віршів та виконання пісень про війну «Вони врятували собою наше життя». Ці конкурси допомогли виявити талановитих юнаків та дівчат, спонукати їх до створення віршів, оповідань, есе, малюнків, плакатів, листівок, до розуміння духовно-моральних, культурних цінностей країни, та рідного краю, поваги до державних символів, висловлення почуттів гордості за свою Батьківщину. 
 
Метою конкурсу есе «Герої нашого часу» була популяризація сучасного героїзму, активної громадянської позиції, волонтерського руху, виявлення героїв-земляків. На конкурс надійшли 43 роботи з дванадцяти ЦБС області.
 
Неоголошена війна торкнулася кожного українця. Хлопці і дівчата не просто наводили факти про героїв-земляків, вони наболілим, тривогою, розмірковували над дорослими питаннями. Війна чи АТО? Громадянська чи з зовнішнім ворогом? Герої тільки солдати чи й діти, які роблять обереги, волонтери, які возять гуманітарну, фермери, які віддають врожаї, вчителі і бібліотекарі, які плетуть маскувальні сітки?.. Конкурсанти навчаються у коледжах, школах, а після занять пишуть листи татусям в зону АТО і заспокоюють маленьких братиків... В їх есе — горе і відчай, сум і занепокоєння, гордість і мужність... І надія на мир. Д. Міхальова з Баштанки зізнається: «...війна — це страшно, і ми, як ніхто інший, це розуміємо. Ніщо так не об’єднує людей, як біда, сьогодні ж вона на всіх одна — війна». Як зазначила О. Прокопчук з Плющівки Баштанського району, те, що відбувається на Сході країни, називають по-різному і ставляться до цього по-різному, але більшість хоче миру.
 
На основі цих конкурсних робіт та публікацій у ЗМІ бібліотека створила на сайті та постійно оновлює віртуальний меморіал — інтерактивну карту Миколаївської області «2014- ... Герої Миколаївщини: пам’ятаймо!» зі структурованою за районами інформацією про загиблих у зоні АТО земляків. 
 
25-й річниці Незалежності України був присвячений обласний молодіжний конкурс коміксів (мальованих історій) «Мій герой, мій кумир». У поданих на конкурс коміксах молодь розповідає про співаків і музикантів Кузьму Скрябіна та Р. Лижичко, майданівця С. Нігояна, волонтерів, миколаївських героїв-учасників АТО Р. Резніка та О. Нетребка. Одна з робіт створена за зразком улюбленого народом мультсеріалу В. Дахно «Як козаки...», який став національним символом. За сюжетом коміксу Т. Непийводи козаки Бурмило, Коротун і Силач (у сценарії їх кличуть Грай, Око і Тур), воюють з жуками-колорадами, яких наслала Баба Яга-путана нога, щоб перетворити українців на зомбі. 
 
Кількість робіт із кожним новим конкурсом зростає, що доводить, що наша молодь готова до співпраці з бібліотекою. Такі змагання-конкурси необхідні, адже вони здатні виявити кращих з кращих і найголовніше, сформувати нове покоління активних, творчих і компетентних лідерів
 
Наталія Драгуновська, провідний методист науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
Интересная статья? Поделись ею с другими:

Вхід вільний: завітай у липні

16
липня
<<< липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Единая страна!
.