Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть «Ми українці – я і ти!»: Миколаївська бібліотека долучилась до патріотичного онлайн-проєкту [Електронний ресурс] // Свідок.info. — 2020. — 16 грудня.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Давайте познайомимось - Про нас пишуть

На початку грудня на платформі ZOOM відбулися підсумкові збори учасників Міжнародного онлайн-проєкту «Ми українці – я і ти!».

Вже більше 70-ти років українці Польщі зберігають мову, традиції, і протистоять асиміляції. україно-польський онлайн-проєкт «Ми українці – я і ти!» започаткований Львівською обласною бібліотекою для дітей у 2014 році. Суть проєкту полягає у проведенні заходів українською мовою, для дітей що живуть у Польщі, та вивчають українську мову додатково, з використанням з'єднання через інтернет. Заходи спрямовані на популяризацію сучасної української книги, історії, географії, етніки тощо.


Щороку до проєкту долучаються нові учасники – бібліотеки з різних регіонів України, що дає можливість показати дітям української діаспори історичну та географічну розмаїтість України, її культурне багатство. Учасники розповідаємо про Україну, як державу з колосальним потенціалом, щоб діти та молодь українців Польщі пишались своєю історичною Батьківщиною. Не стала винятком й Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва, яка теж долучилася до проєкту.

Завдяки проєкту, діти української діаспори почали частіше відвідувати Україну. На сьогоднішній день у проєкті взяла участь 21 бібліотека з 20 міст України. Завдяки грантовій підтримці, стали можливі виїзди біліотечних команд до Польщі. Кожен виїзд має програму проведення літературних, етнографічних, георгафічних мандрівок. Дуже важливим та цінним є живе спілкування українською мовою.

В рамках 4 акцій «Діти дітям» – діти українців Польщі збирали шкільне приладдя для дітей переселенців з Криму, Луганської області, для дітей-сиріт та родин воїнів зі сходу України. Під час одного з відвідування України на літніх канікулах, відбулась зустріч з пораненим воїном АТО, якому пізніше вдалось організувати безкоштовну реабілітацію у медичному центрі м. Осєк (Польща). Бібліотеки-учасниці проєкту з України, збирають книги сучасних українських авторів різних регіонів та передають у Польщу. У 2019 році була закуплена сучасна українська дитяча та підліткова книга для створення поличок української книги у бібліотеках Польщі, шкільних бібліотеках, тощо.

У 2020 році з’являється новий напрямок роботи проєкту – робота з вчителями Польщі. За сприяння Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулась зустріч, присвячена новому українському правопису та Новій українській школі. Миколаїв у проєкті представляють дві бібліотеки – обласна бібліотека для юнацтва та обласна бібліотека для дітей. Дуже вагомим внеском у проєкт є радіопідкасти завідувача відділу соціокультурної діяльності молоді Андрія Алієва (обласна бібліотека для юнацтва). Вчителі Польщі, що викладають українську, використовують їх у своїй роботі. Для дітей важливо чути правильну українську мову, оскільки молоде покоління українців, до яких відносяться і вчителі, вживають полонізми, говорять українською, але з сильним польським акцентом. Радіопідкасти, присвячені українським письменникам, начитуються виразно, чітко та грамотно.

У подальшій перспективі налагодити зв’язок між журналістами «Радіо Ольштин» та обласною бібліотекою для юнацтва для спільного створення передач для української діаспори Польщі. За підсумками 2020 року завідувачу відділу соціокультурної діяльності молоді Андрію Алієву було оголошено подяку від координатора проєкту з польського боку – пана Петра Табаки, вчителя української мови пунктів Ольштинського повіту за створення радіопідкасту, присвяченого українським письменникам.

Проєкт не обмежується участю тільки бібліотек, він є кроссекторальним і об’єднує установи різних напрямків, це і освітяни – оскільки досвід вчителів України є важливим для вчителів Польщі; музичні школи, оскільки про музику краще розповість фахівець, музеї, галереї, тощо.

Проєкт створений без жодної гривні, використані тільки ресурси бібліотеки – інтернет, скайп, навушники з мікрофоном, комп’ютер, заходи, які бібліотека проводить щоденно. Та бажання допомогти українській діаспорі, що охоче йде назустріч і готова до співпраці. І дуже втішена, що про неї згадують. Бо дуже складно їм і за цю невеличку допомогу вони дуже вдячні. Усі заходи проводяться безкоштовно, якщо залучаються інші установи – то на волонтерських засадах. Заходи проєкту мають на меті довести, що бути українцем у Польщі – це круто!

За інформацією Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва.


«Ми українці – я і ти!»: Миколаївська бібліотека долучилась до патріотичного онлайн-проєкту [Електронний ресурс] // Свідок.info. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/48329. — Назва з екрана. — Дата публікації: 17.12.2020. — Дата перегляду: 18.12.2020.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.