Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть «Читацькі посиденьки з автором»: у Миколаєві розпочали цикл онлайнових літературних стрімів [Електронний ресурс] // Свідок.info. — 2021. — 20 січня.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Давайте познайомимось - Про нас пишуть

18 січня Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва розпочала цикл онлайнових літературних стрімів «Читацькі посиденьки з автором» зустріччю з популярною львівською письменницею, блогеркою і перекладачкою Анастасією Нікуліною.
 
Відкрила захід з вітальним словом директор бібліотеки Наталія Ткаченко, яка зазначила, що цей стрім – лише один з заходів започаткованого у 2021-му проєкту «СмакBook від УІК», спрямованого на популяризацію кращих книжок вітчизняних видавництв, які МОБЮ отримає за програмою від Українського інституту книги. Модератор посиденьок, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді МОБЮ Андрій Алієв підкреслив, що усі присутні – студенти, викладачі, бібліотекарі міста і ОТГ, письменники і видавці – в першу чергу читачі, отже їх усіх зібрала в одному місці любов до книжок. Анастасія розповіла, що читати полюбила з раннього дитинства. Неодноразово її навіщала думка «Я б хотіла це придумати», спочатку вона розповідала на замовлення друзів численні історії біля розпаленої ватри, а згодом, у 16 років написала перший твір під назвою «Межа» «на цілих сорок сторінок А4».
 
«Перша книга пишеться за натхненням, друга – про себе». Саме тому роман «Зграя», відзначений номінацією «Дитяча книга року» короткого списку BBC і премією «Еспресо. Вибір читачів 2019» у категорії «Найкраща книжка для дітей і підлітків», Анастасія писала, використовуючи досвід заняття паркуром – різновидом вуличного спортивного мистецтва. Навіть подарувала власний «синець» під оком головному герою. Нікуліна пише про молодь і для молоді, саме тому, описуючі такі гострі проблеми, як булінг і суїцид, завжди консультується з практикуючим психолом, який є контрольним читачем її творів.
 
Розповідаючи про свою першу велику книгу – твір «Сіль для моря, або Білий Кит», який вже поставлено на хмельницькій сцені театром «Пармезан» і який невдовзі буде екранізовано, письменниця поділилася, що на початку січня їй написав у соцмережах хлопець, який подякував за книгу і розповів, що вона допомогла у важкій особистій ситуації зробити вибір на користь продовження життя.
 
Не обійшлося і без книжкових порад. Нікулина підготувала список за жанрами – від «темного фентезі» до «ретро-детективів». Звучали прізвища С. Кінга, А. Шавлач, П. Кулакової, С. Фітцека, Н. Довгопол, М. Кідрука, Н. Мотовилець, Б. Коломійчука…
 
Відповідаючи на запитання тезки-студентки МНУ імені В. О. Сухомлинського, що є девізом її життя, письменниця згадала головний слоган паркуру «Не має меж, є лише перешкоди. Все, що нас зупиняє, є тільки у нашій голові».
 
 
«Читацькі посиденьки з автором»: у Миколаєві розпочали цикл онлайнових літературних стрімів [Електронний ресурс] // Свідок.info. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/49486. — Назва з екрана. — Дата публікації: 20.01.2021. — Дата перегляду: 21.01.2021.
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.