Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Інформаційно-ресурсний центр Віртуальні виставки Джек Лондон: жага до життя

Рейтинг пользователей: / 6
ХудшийЛучший 

Інформаційно-ресурсний центр - Віртуальні виставки

Цикл виставок “Забуті імена”

Джек Лондон (1876 — 1916)

«Не варто чекати на натхнення, за ним треба бігати з дубиною».

Джек Лондон

«Джек Лондон – співець сильних та благородних почуттів, яскравих переживань...»


В. Биков

Юний читачу!

Ми з тобою живемо на межі не лише століть, але й тисячоліть. І так хочеться в майбутнє взяти із собою лише хороше. Мріється, що люди стануть добрішими, людянішими. До цього закликав і великий Джек Лондон.

Джек Лондон – один із найпопулярніших американських письменників, творчість якого широко відома в усьому світі. Він оспівував людську чесність, мужність, любов до життя, відданість дружбі. Все життя він вірив у Людину, в благородство її душі. Недарма про Джека Лондона говорять як про людину, яка сама себе зробила.

Свій трудовий шлях розпочав робітником на консервній фабриці, а вже на початку 20 століття завдяки високим письменницьким гонорарам він — заможна людина: його гонорар за книгу складав на той час фантастичну суму — 50 тисяч доларів.

Стежини життя письменника наповнені боротьбою, прагненням допомогти не тільки близьким, а всім, хто потребує допомоги. Яскравим, інтригуючим було перебування  письменника на Півночі. Як відомо, фортуна з її золотим піском відвернулась від нього, але допомогла створити героїв – сильних, волелюбних,  цінуючих життя.

Джек Лондон написав більш як 200 оповідань, які склали 16 збірок. Існує понад 100 екранізацій творів письменника. До речі, і сам Джек Лондон одного разу зіграв епізодичну роль моряка в першій екранізації 1913 року свого роману “Морський Вовк”.

Письменник пішов із життя у 40 років. Його віра у свій талант і надлюдська працелюбність піднесли його до вершин слави. Але хто знає, які ще нереалізовані плани і задуми забрав він із собою у небуття...


Лондон Д. Лютый зверь : повести и рассказы / Д. Лондон. — М. : Моск. рабочий, 1985. — 414 с.

Письменник Джек Лондон почався з розповідей про Північ. Оповідання, що складають цю збірку, є одним з циклів його “північної одіссеї”. “За того, хто в дорозі” — драматична сценка з життя золотошукачів. Довга північна ніч , друзі, які зібралися в маленькій хатині на краю землі й згадують різні епізоди свого життя. Вони з великим співчуттям приймають випадкового подорожнього — мужнього, сильного, благородного. А потім по його слідах приїжджає поліція. І йому, коли він знову вирушає в дорогу, всі золотошукачі, випадкові знайомі, бажають, щоб вистачило їжі, щоб не стомилися собаки, щоб сірники були сухими.

“Біла тиша” — розповідь про драматичний момент з життя трьох людей —     Мейсона, його дружини індіанки Руфі та Мелмюта Кіда, який є улюбленим героєм оповідань “північної одіссеї”. Сніговою пустелею подорожують ці троє, без запасів їжі, озброєні лише власною мужністю. В таких умовах собаки перетворюються на диких хижаків, і тільки сильні люди зберігають свої людські риси. А тут ще дерево падає на Мейсона, калічить його, і нема жодної надії на порятунок. І тоді Мейсон просить друга пристрелити його, аби врятувати вірну дружину і сина, якого вона носить під серцем... Як поступить герой?

“Північна одісея” — це гімн любові, вірності, мужності. Чоловік з індіанського племені усе життя ішов до заповітної мети — повернути собі кохану, що її колись вкрав у нього білий чоловік. Тут і екзотика життя й побуту індіанських племен, і пригоди, і напружена драма людських взаємин...

Лондон Д. Повести и рассказы / Д. Лондон. — Днепропетровск : Проминь, 1988. — 382 с.

В цій книзі зібрані найкращі повісті і оповідання, присвячені життю і трагічним долям американських золотошукачів Півночі.

“Син вовка” стверджує право сильного на перемогу в житті — Лондон повністю на боці білої людини, Сина Вовка, що забирає найкращу дівчину з індіанського племені.

Оповідання “Люди з сорокової милі” можна було б назвати просто побутовою сценкою, якби в ній не ставилася проблема життя і смерті. Проте на Півночі життя і смерть — теж звична побутова проблема, яку успішно розв'язує вже знайомий нам Мелмют Кід, який завдяки хитрості зумів примирити двох готових убити один одного приятелів.

Маленьке оповідання “Любов до життя” звучить гімном людській силі, мужності, нездоланності, незнищенності. У білій безмовній північній пустелі людина бореться за своє життя. Без їжі, без патронів, напівроздягнена, зі зламаною ногою, самотня перед великою, всесильною, безжальною природою, людина виявляється сильнішою за неї.


Лондон Д. Белый Клык : повесть / Д. Лондон. — М. : Сов. Радио, 1980. — 176 с.

Можна позаздрити читачеві, який уперше в житті бере до рук чудову повість Джека Лондона “Біле Ікло”. Вона вводить нас у світ тварин, розкриваючи водночас і світ людей — добрих і злих, вірних і байдужих, чуйних і жорстоких. Це ми, люди, очима братів наших менших.

В центрі повісті — син здичавілої собаки Кічі і вовка Одноокого. Життя Білого Ікла, вовка з душею собаки, було нелегке. Він змінювався в залежності від того, до чиїх рук потрапляв. Біле Ікло жив “природним життям”, а потрапивши до  людей, змушений був пристосовуватися. Там, де інший звір загинув би чи зламався, він пристосувався і жив далі, зовсім нескорений духом. Незважаючи на прикрощі, які завдавали йому люди, Біле Ікло залишився з людьми за покликом свого серця. Його любов до людини витримала важкі випробування. І перемогла.

Лондон Д. Біле ікло. Поклик предків. Оповідання / Д. Лондон. — Харків : Пілігрім, 2005. — 511 с. — ( Біблітека пригод ).

Чи вмієте ви слухати птахів? Чи знаєте, про що розмовляє зелене листя, говорять тварини, шепоче вітер, кому кивають голівками квіти? Послухайте... Це голос самої природи, яка повсякчас звертається до нас. Але чи завжди ми дослуховуємося до її мудрого й доброго голосу?

Знавцями природи, її дослідниками були Ернст Сетон-Томпсон і Джек Лондон, канадський та американський письменники. Вони чи не вперше у літературі так проникливо змалювали життя тварин, описали його у такій захоплюючій формі, так цікаво й реалістично, що воно постає для кожного з нас у всій своїй природній та олюдненій красі.

“Поклик предків” — одна з кращих анімалістичних повістей Джека Лондона. Це нехитра розповідь про життя собаки Бека. Чудовий, породистий пес, що виріс у теплій Каліфорнії, в заможній родині, де його любили, зрадливою долею був занесений на далеку Північ, щоб зробитися їздовим собакою. Бек проходить через руки різних хазяїв, і люди в ставленні до тварини виявляють свою сутність. Нарешті він потрапляє до хазяїна, для якого собака  — справжній друг. Але з кожним роком Бек сильніше відчуває “поклик предків” — природа веде його назад, до дикого життя. Але тільки після смерті хазяїна він приєднується до вовчої зграї. Ви будете з напруженням стежити за переживаннями Бека і  його пізнанням ціни любові, ненависті, ніжності, дружби.

Лондон Д. Мартин Иден. Рассказы / Д. Лондон. — М. : Правда, 1985. — 592 с.

Роман “Мартін Іден” — вершина творчості Джека Лондона. Проблеми особистості, її самореалізації, виклик соціальному оточенню є провідною темою в популярному романові. Цей роман став для письменника, по суті, “книгою життя”, твором, що виявився значною мірою пророчим.

Всеосяжний сенс існування Мартіна Ідена — його бажання стати письменником. Покинувши кар'єру моряка, на мізерні заощаджені ним кошти він працює у своїй скромній комірчині над оповіданнями і нарисами. Визнаючи безумовну силу його творів, його кохана дівчина Рут бачить у них “грубість, а іноді й бруд”. Серед небагатьох, хто вірить в талант героя, — поет Бріссенден.  Він пророкує юному другу успіх і наступне розчарування. І дійсно, філософське есе Ідена несподівано пробивається в друк і відразу робить його ім'я популярним. Але він розуміє, що слава — ефемерна, що людьми керує лише “сліпе і тупе стадне почуття”, що вони як і раніше, безнадійно далекі від його творчості. Мартін Іден опиняється ніби між двох світів: його  книги не потрібні багатіям, для яких він — скороминуща літературна мода, але вони непотрібні й простим людям, приреченим на важку працю, а тому байдужим до культурних цінностей. Який вибір зробить герой роману?

Лондон Д. Лунная долина. Сердца трех : романы /Д. Лондон. — М. : Правда, 1990. — 768 с.

Джек Лондон був одним із перших, хто почав формувати нове уявлення про місце людини на землі, її взаємини з довкіллям, з іншими мешканцями планети. Він бачив, як Земля, яку він безмежно любив, вкривається тенетами великих міст, де нема місця романтиці. Тому останній період творчості письменника став своєрідним закликом повернутися до “простоти життя”, до природи — як до єдиної можливості врятувати світ. Саме так робили герої його романів “Час не жде” та “Місячна долина”.

“Місячна долина” вважається одним з кращих романів письменника. Це розповідь про долю простих людей, нащадків американських піонерів. Саксон Браун і Уїльям Роберт — молоді, красиві, сильні. Саксон — робітниця, Уїльям  — візник, а у минулому боксер. Вони зустрілись, покохали одне одного і побралися. Молодята були щасливі, але місто стало руйнувало їх життя: безробіття, несправедливість примушують їх битися за роботу, за кусень хліба і вгризатися іншим у горло. Зазнавши лиха і переживши його, вони йдуть з міста на пошуки свого щастя на землі і знаходять свою Місячну долину.

Лондон Д. Маленькая хозяйка Большого дома. Сердца трех / Д. Лондон. —  М. : Правда, 1980. — 640 с.

Читачу, який зараз відкриває “Маленьку господиню”, буде цікава не лише її любовна інтрига, а перш за все уявлення Лондона про істинні і хибні цінності, про ідеал гармонійної, справді прекрасної людини.

На перших сторінках роману розповідається про молоді роки головного героя Діка Форреста, коли він без копійки в кишені блукав по світу, ділив з друзями матроський хліб. Але життя не залишило нічого від проектів загального щастя, які пропагує герой роману. Трагічне закінчення роману є присудом долі тому, що гармонійний світ, який збудував Дік Форрест, тримається на дуже хиткому фундаменті цієї гармонії.

Лондон Д. Серця трьох : роман / Д. Лондон. — К. : Школа, 2008. — 367 с.

Роман “Серця трьох — це розповідь про дивовижну подорож Френка та Генрі Морганів і Леонсії Солано в пошуках скарбів, захованих далеко у горах Центральної Америки. Їхня мандрівка виявилася дуже небезпечною, проте цікавою, сповненою таємниць і загадок. Авторові — неперевершеному майстру пригодницького жанру — вдається до останньої сторінки тримати читача в напруженні. Тож не дивно, що цей роман ось уже майже століття є надзвичайно популярним серед дітей і дорослих в усьому світі.

Бажаємо приємного читання!
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.