Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Анатолій Кислий

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

Поет, художник Анатолій Єгорович Кислий народився 11 жовтня 1939 року на Херсонщині. В 1968 році з відзнакою закінчив Харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства, а в 1974 році – педагогічний факультет Української сільськогосподарської академії. Майже п'ятнадцять років працював заступником директора з учбової частини Новобузького технікуму механізації та електрифікації сільського господарства, потім – інспектором шкіл Новобузького району, директором станції натуралістів, методистом, керівником гуртків, керівником технічної секції Малої академії наук.

З дитячих років весь вільний час Анатолій Кислий присвячує духовному і фізичному вдосконаленню, про що свідчать численні спортивні розряди, художні та поетичні твори. Його твори друкувались на сторінках всеукраїнських, армійських, районних газет: «Зірка», «Освіта», «На варті», «Вперед». Багато пише, захоплюється художньою графікою, поезією, філософією, технічною творчістю. А. Кислий – Відмінник освіти України, член Національної спілки журналістів України.


Його малою батьківщиною був радгосп імені Карла Маркса. Цей край асоціюється з могутнім Дніпром, широкими безкрайніми полями, на просторах яких, немов море, буяє пшениця. Там все нагадує про щасливе босоноге дитинство. Куди б не занесла доля Анатолія Кислого протягом життя, це місце залишається єдиним, найдорожчим куточком на свій планеті, який береже в своєму серці.

Навчання у школі було для Анатолія суцільним задоволенням, адже мав великий інтерес до знань, був відмінником. З поезією познайомився в шкільні роки, читав О. Пушкіна, Т. Шевченка. З того часу поезія стала внутрішнім вогнем, невід’ємною частиною життя. Тим самим стала і художня творчість, малювання. В 1961 році він закінчив художню студію.

У кожному поетичному творі Анатолій Єгорович знаходить щось особливе, характерне, що не можна передати словом, тому часто власноруч їх ілюструє. Поезія в поєднанні з малюнком дає можливість повніше і глибше розкрити задум, ідею твору. Кожен малюнок – це пам'ять, почуття, якими доповнює художнє слово.

Автор тонко відчуває красу Новобужжя. Ненав’язливо, але переконливо закликає цінувати і примножувати все те хороше, що нас оточує, берегти його.

Працюючи в різних державних архівах, зумів вперше віднайти та ввести до наукового обігу цікаві матеріали про діяльність Бузького уланського полку, які розмістив у книзі «Звіяні вітром історії», доповнивши видання власними ілюстраціями.

А. Кислий – справжній патріот рідного краю, переможець конкурсу «Людина року Новобузького району-2010» в номінації «Відродження національної духовності, розвитку культури і преси». Саме його проєкт символів Нового Бугу (герба і прапора) переміг у конкурсі, був схвалений і затверджений геральдичною комісією.

Пісенна творчість – це ще одна струна, яка звучить у симфонічному оркестрі серця, яке прославляє наш край і його найбільший скарб – людей. Дякуючи долі, А. Кислий зустрів однодумця – молодого талановитого композитора Є. Джумигу. В творчій співпраці вдалося створити гімн Нового Бугу «Моє Новобужжя», а також кілька десятків пісень про рідний край, його трударів і, звичайно, про кохання.

Читаючи твори Анатолія Кислого, дивишся на навколишній світ, на оточуючих по-іншому, його очима. Розумієш, що кожна людина – мов яскравий промінчик сонця в буденному житті.


Твори Анатолія Кислого

Кислий А. Є. На крилах пам’яті: Поеми. Вірші. Лірика. Гумор. Пісні / А. Є. Кислий. — Новий Буг : Видавництво газети «Вперед», 2007. — 282 с.


Кислий А. Звіяні вітром історії / А. Кислий. — Новий Буг : Видавництво газети «Вперед», 2015. — 219 с.


Матеріал підготовлено Суріковим Микитою Олександровичем, учнем Новобузької ЗОШ №1, м. Новий Буг, в рамках обласного молодіжного конкурсу-2019 “Творимо імідж громади разом” (учасник).
 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.