Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Легенди рідного краю Легенда про Добру Криницю / упор. З. В. Коптєв. — с. Добра Криниця, Баштанський район Миколаївської області, 2009.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Легенди рідного краю

Легенда про Добру Криницю

Початок ХІХ століття. Село Христофорівка Херсонської губернії та все, що навколо нього, належало князеві Псьолову.


Неозорі степи, на яких паслися тисячі овець. Тяжко жилося селянам-кріпакам, які від рання до пізньої ночі гнули свої спини на пана. А в князя Псьолова з року в рік збільшувались табуни коней та отари овець, яким потрібні вода і пасовища. Й одержали кріпаки наказ від пана знайти воду.

Почали шукати. І ось одного разу в долині, вкритій розкішними травами, натрапили чабани на кілька джерел. Вода в них була прозорою, з блакитним відтінком, неначе небо заглядало в них.

Стали розкопувати. Скоро криничка наповнилась кришталевою водою. Напилися чабани. “Добра водиця!” — вигукнули вони. Повідомили пана. Він, оглянувши місце, вирішив тут оселити чабанів. Почали кріпаки будувати землянки і назвали своє поселення Добра Криниця.

Так почалася історія села. Минають роки, а добра криничка існує і досі. П'ють з неї водицю чабани, селяни та мандрівники, примовляючи: “Добра водиця!”.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.