Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Легенди рідного краю Легенда про вужа (Веселинівський район)

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Легенди рідного краю

Було це в давні часи. Одного разу на польовій доріжці випадково зустрілися двоє: дівчина і юнак. Хлопець чарував, притягував своїм поглядом. З того часу стали зустрічатися. Потім дівчина бігла до села, а юнак йшов в поле і зникав, ніби його й не було.


Дивний хлопець ш-ш-шепотів ніж-ж-жні с-с-слова, увивався біля неї. Казав, що кохає дівчину і розповів свою таємницю, що був зачарований і не міг жити серед людей. Якщо вона кохає його, то піде з ним. І дівчина згодилась.

Стали жити під горою в печері, ніхто їх не бачив, стали вони невидимі. Кожного разу він зникав, приносив їжу, так вони і жили.

Пройшов час і в них народилося двоє діток. Ось дівчинці вже дев’ять років, хлопчику менше — сім. Стали питати діти, чи можна піти в гості до бабусі й дідуся. Відпустили, а ті й питають: «Чого батьки не приходять?». Не знали діти, що й відповісти. А другого разу дівчинка зізналася, що вона бачила, як батько обертається на вужа, а потім знову скидає шкіру і стає людиною.

Якось мати пішла по воду, а батько скинув шкіру та й заснув. Діти бачили це. Сестричка й каже братикові: «Давай кинемо до вогню цю шкіру». Брат не погодився, от вона сама взяла та й спалила її.

Батько прокинувся, побачив попіл, зажурився та й каже: «Тепер я навіки залишусь зачарованим вужем, а ти, доню, за це будеш жабою, а ти, мій синку, — соловейком».

Мати прийшла, побачила свою родину — посіріла, стала рябенькою пташкою, зозулею, та й полетіла.

І тепер завжди там, де сідає на вербу зозуля, під вербою можна побачити вужа, соловейка в кущах поряд, а на землі — жаба біля річки.

Зозуля гукає свого коханого. Коли вона виспівує своє ку-ку, ку-ку, з пташиної мови можна зрозуміти: «Ти — мій шеп-тун, прийди до мене». А він приповзає і слухає її.

 

Записала Таїса Вікол (Шевченко) зі слів Соломії Семенівни Макєєвої (1896-1969 рр.) в с. Кременівка Веселинівського р-ну.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.