Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Храми Миколаївщини - Арбузинский район

Храм Святого Архістратига Михайла знаходиться в селі Благодатне Арбузинського району Миколаївської області. Настоятель — протоієрей Борис Демчук. Храм діючий.

Історія

На скелястих берегах річки Корабельна розкинулося село Благодатне. Дата заснування села — 1802 рік. Заснували село кріпаки з Київщини та Брацлавщини, згодом тут стали поселятися селяни з Курської та Рязанської губерній.


У документах Миколаївської обласної редакційної колегії тому «Історія міст і сіл Української РСР. Миколаївська область» є нарис з історії с. Благодатне, котре було засновано у 1802 р. державними селянами з Курської та Рязанської губерній (ф.р-2878, оп. 1, спр. 37). Там дуже скупі рядки.

Але історія села набагато цікавіша і незвичайніша. Її повідала місцева жителька Тофан Валентина Ігнатіївна. У 1799 році за указом імператора Павла І почалось заселення лівобережної частини річки Корабельної селянами-бунтівниками з Курської та Рязанської губерній. Задум Катерини ІІ «расселить и задобрить неблагонадежных людей» виконав її син Павло І.

Землі на півдні країни були вільні і росіянам наділяли по 15 десятин, це десь приблизно 18 га. Звідси село і одержало свою назву — «благодать», Благодатне.


Селян на лівому березі називали «кацапами», а на правому березі — «хохлами». Люди на правому березі були дуже набожні, і тому збудували храм. Спочатку був побудований дерев’яний храм і два дерев’яних моста, які з’єднували Благодатне зі Степанівкою. Над річкою стояли вітряки. Валентина Тофан згадує, що селяни розповідали, що дерев’яний храм згорів, а в архівних даних зазначається, що у 1815 році в селі побудували храм з цегли і освятили його в день свята Архістратига Михайла. Побудували дзвіницю та сторожку. Кажуть, що коли дзвонили дзвони, то їх було чути за 18 верств. При храмі був священик і два псаломщика. Священик отримував платню 114 карбованців, перший псаломщик — 36 карбованців, а другий жив на кошти вірян. Священик жив біля церкви. В період колективізації 1931-1936 рр. по розпорядженню районної влади дзвони зняли. Вони були великі і для того, щоб їх зняти, використали перший трактор, який з’явився в селі. Храм закрили.

 

 

Через 10 років храм знову відкрили, і він діяв до 1949 року. Потім — знов закрили і перетворили на сільський клуб. За проханням віруючих, які звернулись до Москви, церкву дозволили відкрити в іншому місці. Жителі села випросили для цього колишню редакцію. В 1987-1988 роках віряни зібрали гроші, і була збудована нова церква, яка є і зараз.

 Сьогодення

З 18 січня 1993 року і до сьогодні настоятелем Храму Святого Архістратига Михайла в с. Благодатне є протоієрей Демчук Борис Борисович. Отець Борис має церковні нагороди: набедреник, камилавка, наперсний хрест, протоієрейство, палиця, хрест з прикрасами, митра. З 1 жовтня 2012 року він є членом єпархіальної Ради Вознесенської єпархії.

 Храм Святого Архістратига нині є центром духовного життя села, у святкові дні тут проводяться служби. Двері храму відкриті для вірян щодня. При храмі працює хор, завдяки якому богослужіння стали воістину чарівним дійством. Виконавці — Леміш З. О., Тофан В. І., Слюсар М., Шелякіна О. І, Ліхота Н. М, Гутнік Г. М.

В храмі Святого Архістратига Михайла кожен рік проходить храмове свято Архангела Михаїла. Богослужіння очолює секретар єпархії протоієрей Михаїл Киряк, йому співслужать настоятель храму протоієрей Борис Демчук та духовенство Южноукраїнського благочинія.

 В храмі проходять свята Різдва Господа нашого Ісуса Христа: відбуваються святкові богослужіння, звучать колядки, що прославляють Христа, та лунає дитячий сміх. Блага звістка облітає всі оселі.

 В Храмі проходить і обряд Хрещення. Хрещення — одне з найсвітліших свят в житті кожного християнина. В більшості випадків цей обряд відбувається у дитячому віці. Але бувають ситуації в житті людини, коли вона звертається до віри вже в дорослому віці. Додаток №6 (фото 7). Відбувається і Таїнство вінчання. Вважається, що через цей обряд Бог дарує свою благодать майбутній сім’ї, направляючи подружжя жити за канонами християнської віри і виховувати дітей у благочесті.

 Віруючі приходять в храм не тільки заради молитви, а й щоб отримати естетичний імпульс для своїх релігійних почуттів. “І чим цікавіше в храмі, тим глибші почуття, які дають можливість задуматися, що як геній Бога був щирим і відвертим у творенні людини, так і людина може бути розкутою і щирою у прагненні зробити щось цікаве і оригінальне”.


Лукіна Л. С. Храм Святого Архістратига Михайла (с. Благодатне) / Л. С. Лукіна. — с. Благодатне, Арбузинський район Миколаївської області, 2018.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.