Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Храми Миколаївщини - Арбузинский район

Храм Святителя Миколая Чудотворця знаходиться в селі Кавуни Арбузинського району Миколаївської області (вул. Привокзальна, 10). Настоятель — ієрей В’ячеслав Москаленко. Храм діючий.

В селі Кавуни церкви не було, тому його мешканцям доводилось відвідувати храм в Арбузинці. Громада хотіла мати свою церкву. В 2005 році була надіслана делегація на чолі із настоятелем Миколою Івановичем Соловйовим до Управління Одеської залізниці з проханням віддати під церкву приміщення магазину, котрий був у його відомстві. Дозвіл було отримано.

В 2006 році розпочалося переобладнання приміщення. Будувати церкву допомагала громада села та спонсори (Соколова В. В. з Кропивницького, Сичова О. А. та Буравіцька Н. В. з Одеси, Гридін М. М., Пізюра В. П., Чумаченко Л. В., Кобля М.М., Антіп’єв М. В., Федоров О. І.).

Коли храм відбудували, на зборах громади села вирішувалося питання, як його назвати. Назвали на честь Святителя Миколая Чудотворця. Для внутрішнього оздоблення храму парафіянки Сизоненко Ніна Федорівна та Черешня Зінаїда Іванівна власноруч вишили всі ікони та рушники.

Храм Святителя Миколая Чудотворця розташований на першій збудованій в селі вулиці Привокзальній, оточений густою зеленню дерев. Дерева майже весь день затіняють вхід до храму, і тільки ввечері сонце повертає на захід та опромінює двері храму і його центральний фасад своїм світлом.

Першим настоятелем храму був Соловйов Микола Іванович. Невдовзі він переїхав у село Агрономія Арбузинського району, а в Кавуни був направлений випускник духовної семінарії Пиріг Іван Миколайович, який незадовго теж був змушений переїхати в іншу область. У 2011 році в село був направлений Андрій Коваль для здійснення парафіяльного служіння в храмі Святителя Миколая Чудотворця.

22 травня 2014 року в честь храмового свята кавунівську церкву відвідав митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, який взяв участь у святковому Богослужінні. Після служби митрополит привітав усіх зі святом, висловивши щиру подяку парафіянам, які дбають про відродження духовності в селі. Сільська громада також вітала гостей та пригощала запашними короваями.

 В храмі Святителя Миколая Чудотворця проходять таїнства хрещення, причастя (євхаристія), покаяння (сповідь), священство, шлюб, єлеєосвячення (соборування), миропомазання. Також у храмі здійснюються всі інші церковні треби, а саме: молебні, поминання померлих, панахиди, сорокоусти. За необхідністю соборування, причастя, хрещення, відспівування, панахиди здійснюються за межами храму. Проводяться різні освячення: культових предметів, житлових і робочих приміщень, транспортних засобів.


Храм відвідують не тільки парафіяни села, а й люди з інших областей, які бувають на станції Кавуни. Боже Слово та молитви знадобляться їм в дорозі та захистять від неприємних випадків.Савчук О. М. Храм Святителя Миколая Чудотворця (с. Кавуни) / О. М. Савчук. — с. Кавуни, Арбузинський район Миколаївської області, 2018.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.