Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Храми Миколаївщини - Березанський район

Свято-Троїцька церква знаходиться в селі Коблеве Березанського району Миколаївської області (вул. Степова, 40). Настоятель — ієрей Анатолій Іванович Толоха. Храм діючий.


Свято-Троїцькій церкві понад 200 років. На жаль, достовірної інформації немає, але відомо, що на освячення церкви було запрошено архієпископа Амвросія. Святе дійство відбувалося на Трійцю, тому церква і отримала назву “Свято-Троїцька”. Храм очищував людські душі до революції 1917 року. Чи працював храм в часи громадянської війни, ніхто із старожилів не пам’ятає, однак зруйнований не був.

Влітку 1934 року отець Олександр Семенович Вінцеславський одержав парафію в селі Коблеве. В червні 1937 році отця Олександра і ще 17 осіб було арештовано і звинувачено у зв’язку з троцькістами. Їх судили, дали 10 років. Виселили в Сибір на річку Амур в м. Свободний на будівництво залізної дороги. Отець Олександр написав рідним «за що мене судили, не знаю». В грудні 1938 року він помер.

Захопивши село в 1941 році, румунські окупанти служили в храмі молебні, змушували всіх нехрещених місцевих жителів прийняти обряд хрещення. На церковному подвір’ї, обнесеному високим, міцним парканом, утримували радянських військовополонених.

У квітні 1944 р. радянські бійці зруйнували підлогу церкви, щоб збудувати пліт для переправи через Тилігульський лиман. Після закінчення війни, за свідченнями старожилів, купол зі Свято-Троїцької церкви стягували тросом, прикріпленим до танка. Дзвіницю, яка стояла неподалік від церкви, зруйнували. Три церковні дзвони вивезли до Одеси. Церкву перекрили шифером, змінили форму даху, добудували два крила. Оновлене приміщення почало діяти як будинок культури.

 

Під підлогою клубу була знайдена сургучева печатка.

 


У 1993 році за ініціативою місцевих жителів приміщення будинку культури було передано під церкву.

 

 

 

 

На подвір’ї храму встановлений пам’ятник жертвам Голодомору в Україні.
 


Журба Н. І. Свято-Троїцька церква (с. Коблеве) / Н. І. Журба. — смт. Березанка Миколаївської області, 2018.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.