Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Храми Миколаївщини - Березанський район

Храм Святого князя Володимира знаходиться в селі Матіясове Березанського району Миколаївської області. Настоятель — протоієрей Ярослав Капріян. Храм діючий, в процесі ремонту.


Храм у Матіясовому був побудований у 1899 році, але в роки богоборства був закритий. В його приміщенні були клуб, склад, майстерні, а потім він багато років не використовувався. За цей час вікна і двері зникли, підлога була наполовину зірвана (де-не-де залишилися старі дошки), дах зруйнований.


Храм Святого князя Володимира — єдиний на півдні України де збереглися унікальні настінні розписи, яким понад 100 років. На них  зображено сцену хрещення Київської Русі, в ликах людей можна впізнати українських козаків. За переказами людей, до храму їхали звідусіль молоді пари вінчатися. Люди вірили, що такий шлюб буде міцний та щасливий.

 На початку 90-х років приїхав батюшка, почали відновлювати храм. Люди підбадьорилися, здавали зерно, збирали гроші, знесли старовинні ікони, які зберігали вдома до кращих часів, але через рік батюшка зник разом з іконами, так нічого не зробивши.

Минув час, і в 2008 році організувалася ініціативна група, що складалася з жителів села і міста Миколаєва (головним ініціатором був громадський діяч Михайло Кондратьєв), почався ремонт. Настоятелем призначили отця Ярослава із сусіднього села Василівки. Отець Ярослав добудовував церкву в Василівці, тому мав відповідний досвід, а також гарні людські якості, уважне ставлення до прохань жителів Матіясового — все це сприяло тому, що громада попросила його очолити роботи по ремонту храму. Створили парафіяльну раду,  розподілили обов'язки в ініціативній групі, і робота закипіла. Вже в 2010 році після довгої перерви була перша святкова служба.

Нині це сучасний храм з золотими куполами, хрестами, дзвіницею, красивим ґанком, кованими перилами. Особливо вражає внутрішнє оздоблення: на підлозі красива плитка, наново оштукатурені і пофарбовані стіни, вікна, оздоблені красивими кольоровими вітражами. Акустика така, що сюди іноді приїжджає єпархіальний хор і співає з великим задоволенням. На церковне свято сюди з'їжджаються всі жителі, а також гості з сусідніх сіл: Василівки, Краснопілля, Березанки, Андрієво-Зориного.

Церква поступово відроджується, звичайно, ще роботи дуже багато, але   мешканці села дбають про свою церкву.

 

 

 

 Журба Н. І. Храм Святого князя Володимира (с. Матіясове) / Н. І. Журба. — смт. Березанка Миколаївської області, 2018.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.