Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців Соціологічні дослідження 2014. Обласне соціологічне дослідження “Мотиви та фактори вибору професії”: порівняльний аналіз результатів

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - Соціологічні дослідження

З метою вивчення професійних намірів випускників шкіл Миколаєва і Миколаївської області, факторів, що впливають на вибір професії, розгляду мотиваційних складових професійного самовизначення, з'ясування ролі бібліотек у цьому процесі та розробки нових форм профорієнтаційної роботи Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва було організовано і проведено обласне соціологічне дослідження “Мотиви та фактори вибору професії”.


Актуальність даного дослідження досить значна і очевидна. Адже саме молодь, являючи собою одну з найбільш численних соціально-демографічних груп, є головним джерелом формування трудового потенціалу країни. Професійний вибір молоді визначає напрями та ступінь соціально-економічного розвитку України в цілому і Миколаївщини зокрема.

В ході дослідження було проанкетовано 1190 респондентів: 100 випускників шкіл Миколаєва, 1090 — Миколаївської області.

Дослідження показало, що більшість випускників міста і області дуже відповідально ставляться до вибору майбутньої професії. На питання “Чи вибрав ти професію?” дали позитивну відповідь 82% випускників області і 60% миколаївців.

Найпопулярнішими серед опитаних випускників є професії лікаря, вчителя, юриста, програміста і бухгалтера, які приваблюють молодь перш за все можливістю працевлаштування та високою заробітною платою.

40% всіх респондентів обрали тип професій “Людина-людина”, направлених на спілкування між людьми: це професії пов'язані з навчанням, вихованням, торговим, побутовим, медичним обслуговуванням, інформуванням людей, а також управлінням та керівництвом людьми або колективами. Перевагу професіям типу “Людина-природа”, діяльність яких спрямована на рослинні та тваринні організми, віддали випускники шкіл області.

85% опитаної молоді Миколаївської області вказують на визначну роль сім'ї у виборі майбутньої професії, серед містян цей показник дещо менший — 79%. 56% респондентів з області хотіли б скористатися послугами бібліотек під час професійного самовизначення, а серед випускників миколаївських шкіл таке бажання виявили 43%. Найбільш популярними послугами бібліотек визнані: доступ до Інтернет-ресурсів, книг, довідників, періодичних видань.

Підсумки обласного соціологічного дослідження свідчать про наступне:

найвищий відсоток сформованості соціальних планів старшокласників припадає на випускні класи: в 11 класі визначаються з професією 42%, у 9 класі — 31%, у проміжному 10 класі — 27%;

основні мотиви, якими керуються випускники при виборі майбутньої професії, — особисті інтереси, зацікавленість професією, оплата праці і затребуваність професії на ринку праці;

більшість випускників обрали професію типу “Людина-людина”;

найбільше на вибір майбутньої професії впливає сім'я, зокрема батьки;

бібліотеки відіграють досить значну роль у процесі професійного самовизначення молоді Миколаєва та області.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.