Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців Соціологічні дослідження 2010. Щорічне локальне дослідження серед юних читачів МОБЮ “Топ-10 найпопулярніших творів художньої літератури”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - Соціологічні дослідження

Вже втретє співробітники відділу абонементу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва складають список з десяти художніх книг з фонду бібліотеки, які у минулому році користувалися найбільшою популярністю серед читачів нашої бібліотеки віком від 15 до 21 років. Рейтинг популярності визначається за кількістю запитів користувачів і за читацькими і книжковими формулярами.

До десятки 2008 року “потрапили” книги: Робски О. “CASUAL”, Коэльо П. “Алхимик”, Зюскінд П. “Парфуми”, Лукьяненко С. “Сумеречный Дозор”, Еко У. “Ім'я рози”, Сэлинджер Д. “Над пропастью во ржи”, Кинг С. “1408”, Булгаков М. “Майстер і Маргарита”, Бах Р. “Дар крыльев”, Лузина Л. “Я+Я, или Крещенские гадания”.

Найпопулярнішими книгами 2009 року стали: Мазин А. “Князь”, Робски О. “Устрицы под дождем”, Роздобудько І. “Останній діамант міледі”, Забужко О. “Сестро, сестро”, Кожелянко В. “Конотоп”, Майер С. “Сумерки”, Коэльо П. “Дневник мага”, Дяченко М. и С. “Казнь”, Матіос М. “Життя коротке”, Андрухович Ю. “Дванадцять обручів”.

Які ж автори і твори були популярними у молоді у 2010 році, за якими книгами юні читачі нашої бібліотеки записувалися у чергу?

ТОП-10 2010 року виглядає наступним чином:

1. Акунин Б. «Коронация, или Последний из Романов»

2. Кастанеда К. «Путешествие в Икстлан»

3. Льюїс К. С. «Хроніки Нарнії. Кінь та його хлопчик»

4. Майер С. «Затмение»

5. Маринина А. Б. «Чувство льда»

6. Семенова М. «Кудеяр. Вавилонская башня»

7. Трауб М. «Ласточ...ка»

8. Улицкая Л. «Цю-юрихь»

9. Ульяненко О. «Сталінка. Дофін сатани»

10. Фаулз Дж. «Коллекционер»


Як бачимо, якщо минулого року до ТОП-10 ввійшли 7 творів українських письменників (Роздобудько І., Забужко О., Кожелянко В., Дяченки М. и С., Матіос М., Андрухович Ю., Мазин А., який народився у Запоріжжі), то у 2010 році увагу молоді привернули романи тільки Олеся Ульяненко. Ну і, з деякою натяжкою, до українських письменників можна віднести Александру Маринину (народилася у Львові). Вже вдруге до ТОП-10 потрапляє роман С. Майєр з циклу про вампірів.

Кожний рік молодь обирає і серйозні літературні твори, філософські та інтелектуальні романи, хоча і у різній пропорції: 2008 рік — Коельо П., Зюскінд П., Еко У., Селінджер Д., Булгаков М., Бах Р.; 2009 рік — Забужко О., Кожелянко В., Коельо П., Матіос М.; 2010 — К. Кастанеда, Дж. Фаулз, Л. Улицкая. На жаль,  цього року “вилетів” П. Коельо, який був у ТОП-10 двох попередніх років.

А ви читали книги, які обрали наші читачі? Якщо ні — поспішайте, може і вам вони сподобаються. А ми продовжимо відслідковувати літературні уподобання молоді вже для ТОП-10 2011 року.
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.