Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Вусатенко Р. Мовчазний крик Бабиного Яру (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

29 вересня Україна і світова спільнота вшанувала пам’ять жертв масових розстрілів у Бабиному Яру. Цього дня в читальній залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки пройшов вечір-реквієм «Мовчазний крик Бабиного Яру». У заході взяли участь Козерецький Олександр Анатолійович, голова районної ради, Лисканич Галина Вікторівна, головний спеціаліст сектора культури РДА, учні Кривоозерського професійно-аграрного ліцею з класним керівником Лаврик Мариною Олександрівною та майстром виробничого навчання Зеленською Юзефою Юріївною.

Мета заходу – розкрити зміст трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, формування історичної пам’яті сучасників, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати усвідомлення того, що мир, життя та злагода між людьми – найвищі на землі цінності. На це акцентувала увагу у вступному слові директор ЦБС Черепанова Раїса Андріївна. Бібліограф Лаврик Алла Георгіївна провела огляд книжкової виставки «Бабин Яр: історія та пам’ять».

Вечір-реквієм розпочався із запису пісні «Бабий Яр» у виконанні Світлани Портнянської та запалення свічок пам'яті на кожному столі. Далі ведучі заходу бібліотекарі Вусатенко Ріта, Дмітрієва Галина та бібліограф Лаврик Алла повідали присутнім сумну та трагічну історію того часу, відтворили хронологію подій. Розповідь супроводжувалася фото та відеоматеріалами. Особливо вразив присутніх фрагмент з кінофільму «Бабин Яр» (2003) режисера Джефа Кенью (Німеччина; Білорусь). Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тис. євреїв. Усі 778 днів німецької окупації в Києві тривали розстріли і насильства. Наймолодшій жертві трагедії було всього три дні: дитина народилася 26 вересня, а вже 29 вересня розділила трагічну долю своїх батьків. Найстаршій жертві, яка покоїться на дні яру, було 103 роки.

Не оминула трагедія і Кривоозерщину. У с. Секретарка в глибокому яру було розстріляно 30 євреїв, у Врадіївському ярі фашисти розстріляли більше 7 тис євреїв.

Директор ЦБС Черепанова Р. А. звернула увагу на те, що сьогодні, через багато десятків років після розгрому фашизму, подекуди у світі піднімає голову його страшна примара, переслідуючи людей за релігійною чи расовою ознакою. Пам'ять про мільйони безневинних жертв спонукає нас робити все можливе задля недопущення в українському суспільстві будь-яких проявів антисемітизму, ксенофобії, расизму та нетерпимості.

О. А. Козерецький у своєму виступі подякував колективу ЦРБ за змістовний захід, звернув особливу увагу на питання миру та територіальної єдності України. Злочини в Бабиному Яру перевершили всі відомі до цього часу трагедії. Але це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

Від учнівської молоді своїми думками поділилася Ковальчук Вікторія. Майстер виробничого навчання Зеленська Ю. Ю. відмітила, що учні і викладачі дізналися дуже багато нових жахливих фактів трагедії 1941-1945 років, захід сподобався уміло підібраним та поданими матеріалами.


Р. Вусатенко, бібліотекар читального залу Кривоозерської ЦБС

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.