Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи День японської культури в бібліотеці (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

26 квітня в Баштанській центральній районній бібліотеці відбувся день японської культури «Країна, де сходить сонце», присвячений року Японії в Україні. На захід до бібліотеки завітали учні 10-А та 10-В класів ЗОШ №1 разом з вчителями Рясик Л. О, Ширер Т. О.; учні 8-Б ЗОШ №2 разом з класним керівником Бурдейною О. П; методист мовно-літературної освітньої галузі відділу методичної роботи комунальної установи «Баштанський районний сервісний центр по обслуговуванню закладів освіти» Малярчук І. О.; керівник «Зразкового художнього колективу» гуртка «Краса і мистецтво» БДЮТ Полова З. Д.; члени літературно-мистецького клубу «Роксолана»; партнери та друзі бібліотеки.

У фойє бібліотеки була підготовлена книжкова виставка-експозиція «Там, де квітне сакура…». Видання виставки допомогли користувачам зануритись в атмосферу країни квітучої сакури, полюбуватися горою Фудзі, відкрити для себе філософію театру Кабуки та мистецтво давніх самураїв. Присутні ознайомилися з творами найвидатніших японських письменників Ясунарі Кавабата, Рюноске Акутагава, Кобо Абе, Харукі Муракамі та поетів: Мацуо Басьо, Йоси Бусона, Кобасі Ісси, Масаоки Сікі та інших. Прикрашали книжкову виставку картини, виготовлені в техніці «оші-є» та вироби в техніці орігамі З. Д. Полової, які авторка презентувала всім присутнім.

Ведуча заходу Озерова І. Г. познайомила присутніх з незвичними традиціями та старовинними звичаями, з розмаїттям та багатством культури країни, де сходить сонце. Японія відома своїм економічним дивом, її культура вирізняється вічним прагненням до краси. Кімоно і сакура стали вічними символами цієї країни. Присутні переглянули відео «Дивовижна Японія» та «помандрували» країною найдавнішої культури, де сади з каменів, чайна церемонія – цілий ритуал, а квітування сакури – свято.І. О. Малярчук розповіла присутнім про те, що японська поезія прекрасна і неповторна. Вона наповнена пахощами сакури, білосніжними видами Фудзіями, шелестом листя бамбука, відблиском сонця у багряному листі клена. Ірина Олександрівна познайомила з жанрами японської поезії, хокку і танка, та разом з учнями склали вірша.

В історії Японії є дуже болюча сторінка – трагедія міст Хіросіма та Нагасакі. Символом невинних жертв Хіросіми стала маленька дівчинка Садако Сасакі. В центрі Хіросіми, на постаменті, що зображує Садакі з паперовим журавликом у руці, написано: «Це наш крик, це наша молитва. Мир у всьому світі!». У квітні в Японії на вікнах домівок розвішують паперових журавликів, які є одночасно і символом скорботи, і символом надії.

На завершення заходу Полова З. Д. провела майстер-клас по виготовленню паперових журавликів, які принесуть щастя і благополуччя в кожен дім.


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.