Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Волох Л. Г. Меморіальний вечір «Крути: за Україну, за її волю!» (Первомайська міська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

29 січня у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбувся меморіальний вечір «Крути: за Україну, за її волю!», присвячений 100-річчю бою під залізничною станцією Крути, що відбувся між захисниками Української Народної Республіки та більшовицькими інтервентами.

На захід завітали військовослужбовці із військової частини А 2183, старшокласники загальноосвітніх шкіл міста, освітяни й активні читачі міської бібліотеки. Перед зібранням виступила офіцер-психолог другого підрозділу військової частини А 2183, молодший лейтенант Ольга Курдюмова, яка проаналізувала тактику ведення бою під Крутами і побажала всім миру й перемоги у військовій борні на Сході України.

Вшановуючи пам'ять про героїчну самопожертву незламних юнкерів 1-ї Київської військової школи ім. Богдана Хмельницького, бійців Студентського куреня, що складався із студентів і гімназистів, учні дитячої музичної школи №1 Валерій Кудрявцев і Олексій Ільїн виконали музичну композицію «Фаревел». А вихованка драматичного театру «Атомс» Анна Чумак декламувала вірш «Крути». Також пролунали в бібліотечній залі і рядки з неперевершеного вірша Павла Тичини «На Аскольдовій могилі» у виконані поетеси, культурно-громадської діячки, виконуючої обов’язки директора міської ЦБС – Антоніни Григоренко.

На вечір пам’яті завітав клірик Свято-Покровської церкви ієрей Євгеній, який відслужив літію, поминаючи у молитві тих, хто поклав своє життя за Батьківщину. Отець Євгеній наголосив, що історія повторюється: сьогодні, як і сто років тому, кращим синам України доводиться відстоювати право на мирне життя на своїй землі.

Під час зустрічі організатори демонстрували документальні відеосюжети про бій під Крутами із циклу «Перемоги України» і патріотичні відеомейки про героїзм захисників Української Народної Республіки. Бібліотекар юнацького відділу Людмила Волох презентувала присутнім книгу «Бій під Крутами». У ній зібрані спогади учасників битви, яким вдалося вціліти під час воєнних дій 1917-1922 років і виїхати в еміграцію. Бібліотекар пропонувала присутнім ознайомитися з іншими виданнями з історії України початку ХХ ст.

Організатори меморіального вечора «Крути: за Україну, за її волю!» закликали пам’ятати військову доблесть борців за українську національну ідею і бути патріотами України.

Л. Волох, бібліотекар юнацького відділу Первомайської міської ЦБС
 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.