Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Кузьмінська В. В. Лютневі засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Два дні поспіль, 7 та 8 лютого, на базі кабінету громадянської освіти Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулися виїзні засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. 7 лютого учні 8 класу переглянули та обговорили з модератором Коваль А. І. документальний фільм з колекції Docudays UA литовського режисера Оксани Бураї “Лізо, ходи додому!”.

Мета — з допомогою документального фільму розглянути поняття, чинники та наслідки недбалого ставлення та жорстокої поведінки з дітьми; обговорити з учасниками заходу проблеми, а також провести паралелі подій, відображених у фільмі, з реаліями, що відбуваються в Україні. Ці явища є надзвичайно актуальними для українського суспільства, адже, по-перше, події, відображені у фільмі, мають прямий зв’язок з тим, що відбувається в Україні, по-друге, ці явища є криміногенними чинниками. Найбільш приголомшливим у цьому фільмі є те, що він дозволяє усвідомити жах ситуації, але не піддатися темряві гнітючих подій на екрані. У фільмі немає спроб подати якийсь соціологічний зріз – це, скоріш за все, результат бажання якомога правдивіше зафіксувати дорослий світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття.

8 лютого учасники кіноклубу, учні 9-А класу, переглянули та обговорили документальний фільм «Жертвопринесення» молодого режисера-документаліста і відеожурналіста Тео Гессінга, який мешкає в Лондоні. Свій перший документальний фільм він створив у 2011 році, навчаючись у Національній школі кіно й телебачення Великобританії. Мета засідання - вміння сформувати розуміння поняття гідності. В якості експерта в засіданні взяла участь Кернасовська О.Ю., заступник начальника Кривоозерського бюро правової допомоги.

Під час засідання учасники визначали поняття «гідність» методом «Мікрофон», під час перегляду записували свої думки на аркушах паперу, працювали в мережі інтернет, шукаючи інформацію про становище Тибету сьогодні.

Гідність – морально-етична категорія, що означає повагу і самоповагу людської особистості. Гідність – невід’ємна риса людини, що належить їй незалежно від того, як вона сама і навколишні люди сприймають і оцінюють її особистість. Гідність – критерій ставлення держави до особистості і її правового статусу як найвищої соціальної цінності (за “Великим юридичним словником”).

За сюжетом Лхамо Кьяб, тибетський мандрівник, тікає у вигнання до Індії, але таємно повертається у Тибет в символічній мандрівці, щоб привернути увагу до страждань свого народу. У цей же час 130 тибетців вдалися там до самоспалення. Таке рішення він приймає після промови Далай-Лами до тибетського народу, що живе під гнітом китайського уряду. Заборона культурної самоідентифікації – історична проблема багатьох націй. Самоспалення –відчайдушна форма протесту. Фільм розглядає наслідки жертвопринесень, вчинених тибетцями в ім’я свободи.

Після перегляду учасники засідання висловили свої думки щодо питання «самоспалення – це патріотизм?». Ось деякі з них. «Якщо б людина була патріотом своєї держави, то вона шукала б більш гуманні методи боротьби. Неповнолітні тибетці діяли нерозумно, коли спалювали себе. Вони – майбутнє свого народу і могли б у старшому віці віднайти ефективніші методи боротьби з режимом Китаю» (Єрьоменко М.). «Я вважаю, що самоспалення — це даремні дії. На мою думку, неповнолітні тибетці не повинні були вчиняти самогубство… Ця боротьба і до сьогодні не принесла ніяких результатів, адже уряд Китаю навіть не звертав уваги на самоспалення тибетців» (Дмітрієв М.).

У засіданнях взяли участь бібліотекар центральної районної бібліотеки Гончарук В.М. та методист Кузьмінська В.В.


В. Кузьмінська, методист Кривоозерської ЦРБ

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.