Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Журба Н. І. Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги в Березанській центральній районній бібліотеці (Березанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Протягом останнього березневого тижня, що припадає на шкільні канікули, в Україні відзначається Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. В рамках цього літературного тижня Березанська центральна районна бібліотека провела низку заходів для юнацької категорії користувачів.

Це справжнє свято для активної читацької молодіжної аудиторії. Адже з’являється унікальна можливість відкрити для себе нові імена видатних письменників Миколаївщини та ближче познайомитися з їх творчістю, більше дізнатися про поетів-земляків, відомих сучасних українських письменників, отримати додаткову інформацію про нові надходження літератури, бути безпосереднім учасником цікавих диспутів про книгу в сучасному світі. Це і прекрасний шанс для пасивних читачів долучитися до цікавого світу книги. Адже, як сказав відомий поет і публіцист Вольтер, «Читання возвеличує душу». Це врешті-решт, можливість спілкування на різні теми в невимушеній обстановці за чашкою чаю зі смачними тістечками.


Тож, переслідуючи мету формування читацької культури та підвищення інтелектуального й духовного потенціалу юнаків та дівчат, Тиждень книги розпочався з віртуальної зустрічі з письменниками-краянами «Поети-земляки степового краю», яку представляв добре відомий на Миколаївщині поет і бард В’ячеслав Качурін. Завдяки його автобіографічному відеофільму «Лінія життя» юні читачі дізналися про цікаві факти з біографії цієї багатогранної особистості. Ближче познайомилися з творчістю поета і барда, переглянувши віртуальну книжкову виставку «На хвилях творчості В’ячеслава Качуріна», створену бібліоткарями по мотивах поетичної збірки «Океан впадает в небо».

 

Загалом же, для творчості поета характерним є злиття його біографії з віршами. Служба в армії, робота в школі, плавання на промислових судах океанічними водами далекої Антарктиди, поїздки на БАМ, до зруйнованої від землетрусу Вірменії – усе це яскраво відображено в його творчості. Ведуча заходу декламувала вірші поета-земляка з книжок бібліотечного фонду «Открытый океан», «Признание», «Адрес надежды», «Від заводського причалу», відзначених його власним автографом. Ці вірші – найкращі покажчики глибини його душі, свідки життя, почуттів, думок. Увагу юнацької аудиторії привернули вірші морської тематики і виявили бажання познайомитися з ними ближче, через книгу.«Книга, що торкнулася мого серця» – за такою назвою розпочався другий день Тижня юнацької книги, який відбувся у форматі літературної галереї «Книга, що торкнулася мого серця», присвячена 88-річчю від дня народження найвидатнішої української письменниці сучасності Ліни Костенко, яка належить до когорти поетів-шістдесятників.

Захід проводився біля створеної бібліотечними працівниками літературної зони «Ліна Василівна Костенко: 88 років» з метою ознайомлення учнів з біографічними фактами та багатогранним творчим світом людини-епохи; зацікавлення до читання творів поетеси, неповторність й оригінальність яких спонукає до формування особистості; розвитку почуття гідності, любові до України і рідної мови. Зокрема зупинились на першому прозовому романі Ліни Костенко «Записки українського самашедшого», який водночас викликав шалений ажіотаж в книгарнях країни й негативні відгуки серед львівських письменників.

Чому саме ця книга припала до серця юним читачам? Тому що вона передає внутрішній стан майже кожного українця у призмі політичних подій останніх років, що відбуваються в нашій державі. Як висловились деякі учасники заходу, «ніби ковтками п’єш» цей роман і насолоджуєшся вдалими цитатами з твору, які передають внутрішній стан головного героя – пересічного українця і які так близькі по духу нашому читачеві. На думку декотрих, ця книга має стояти на книжковій поличці у кожній українській сім’ї, бо вона висвітлює дуже важливий проміжок історії з середини незалежної України, де кожен читач є свідком життєво важливих подій. Учасникам заходу також було запропоновано відеоперегляд «Декламування віршів Ліни Костенко» у виконанні видатних українських артистів.  Третій захід в рамках Всеукраїнського тижня юнацької книги пройшов у формі літературного суду «Книга в сучасному світі. За і проти». У полі зору літературного суду була книга Кузьми Скрябіна «Проза», до якої увійшли повісті «Я, “Побєда” і Берлін», «Я, Паштєт і Армія»,  «Я, Шонік і Шпіцберген». Книжка пройнята яскравим гумором, веселим настроєм. Її можна віднести до жанру пригоди та гостросюжетного трилеру. Однак, в цій книзі присутній сленг та ненормативна лексика. Літературний суддя «звинувачує» автора в забрудненні літературної української мови. Один з читачів стає на захист автора й доводить, що використані в книзі «міцні» вирази можна визнати коректними і такими, що не переходять дозволену межу. А щодо сленгу, то він дає чудову можливість яскравіше побачити буденне армійське життя часів Радянського Союзу. Усі прозові твори відомого музиканта оригінальні й «приправлені» іскрометним гумором, без високих ідей. Тому вони дуже легко читаються, дають чудову можливість розслабитися від буденної рутини й посміятися, піднімають настрій читачеві. Врешті-решт, завдяки таким сучасним творам нинішній молоді краще зрозуміти життя людей кінця XX століття, тобто їхніх батьків. Тож останній вердикт літературного судді – твір Кузьми Скрябіна «Проза» визначити чудовим і читабельним!

У березні в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день письменника. І нам варто це робити, адже українська література невпинно поновлюється талановитими авторами. Тож, підтримуючи гарні європейські починання, працівники центральної районної бібліотеки в рамках цієї дати організували на четвертий день Всеукраїнського тижня книги перегляд літератури «Українські письменники сучасності». Захід проводився з метою ознайомлення юнацької та молодіжної категорії користувачів з талановитими вітчизняними письменниками, якими пишається наша країна.

Бібліотекарі розповіли про нові літературні надходження, коротко презентуючи книги відомих українських авторів. Користувачам рекомендували читати Макса Кідрука «Зазирни у мої сни», Юрія Андруховича «Дванадцять обручів» та «Таємниця», Оксану Забужко «І знову я влізаю в танк», Марію Матіос «Армагедон уже відбувся», Любка Дереша «Миротворець», Ірен Роздобудько «Арсен» та «Ґудзик-2», Андрія Кокотюху «Автомобіль із пекарської» тощо.В останній день Всеукраїнського тижня книги працівники центральної районної бібліотеки влаштували для широкого кола користувачів несподіваний сюрприз. Протягом дня усім читачам, які завітали до бібліотеки, було запропоновано перевірити свою ерудованість в області літературознавства та географії, взявши участь у вікторині «Навколо світу за 80 секунд». Захід проводився за мотивами книги Жюля Верна «Навколо світу за 80 днів». Ведуча віртуальної подорожі, перевтілившись в образ головного героя роману Філеаса Фогга, ставила питання з притаманним йому жвавим і витонченим гумором. Всі учасники вікторини, які за 80 секунд дали правильну відповідь, отримали на згадку про віртуальну подорож заохочувальні призи. Охочих взяти участь у даному заході виявилося чимало, адже це чудова нагода не лише перевірити свої знання, а й своєрідний відпочинок, хороша розминка для мозку й порятунок від сірої буденщини.

Н. І. Журба, заступник директора Березанської ЦБС


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.