Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Кротовська Л. М. Ось таке воно свято Маланки (Мішківська бібліотека-філія Вітовської ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

В народі говорять: «Зима прийшла — празників привела». Січень, другий зимовий місяць, найщедріший на народні свята. Раніше було дуже поширено в народі 13 січня відмічати свято Маланки. З настанням сутінок по селу ходили ватаги щедрувальників з музиками. Але основною подією Щедрого вечора та Нового року було щедрування, яке супроводжувалося обов’язковим обходом хат із побажанням людям щастя, здоров’я й добробуту в новому році. Щедрівки величають господаря, його родину, висловлюють побажання багатого врожаю, приплоду худоби, добробуту.

Актив Мішківської бібліотеки вже четвертий рік поспіль відтворює цю гарну, добру народну традицію. «Добрий вечір, господарі! Мир і щастя в хату! Щоб були здорові всі нівроку! З новим роком! З щасливим роком!» — такими словами вітали господарів щедрувальники в селі Мішківка.

У цьогорічний Щедрий вечір наш вертеп з щирими побажаннями завітав до багатьох мешканців села, у тому числі й до шанованої голови ветеранської організації Вітовського району Людмили Іванівни Тарко. Смачними пиріжками зустрічали щедрувальників наші сусіди в Горохівці та щиро дякували за гарні побажання.

Мішківські щедрувальники вітають всіх-всіх зі святом: «Дай же Вам, Боже, в році Новому щедрого хліба всім на столі, щастя рясного, здоров’я міцного. Щасти Вам, Боже, на все гоже! Щасливого всім року!»


Л. М. Кротовська, завідувач Мішківської сільської бібліотеки Вітовської ЦБС

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.