Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Стоянова В. Презентація книжкової виставки-події у бібліотеці (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

18 лютого в Баштанській публічній бібліотеці відбулась презентація книжкової виставки-події «На Майдані життя б’ється серце надії» до Дня Героїв Небесної Сотні, на яку завітали учні 10-А класу Баштанського ОЗЗСО №1 разом із вчителем історії М.В. Максимовою. 
На початку презентації бібліотекар В. Г. Стоянова нагадала присутнім про події грудня 2013 – лютого 2014 року, які назавжди увійшли в історію України нестерпним болем. Все починалося з мирних протестів студентів на Майдані після заяви влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію України та їх побиття спецпідрозділами міліції. Сотні тисяч українців вийшли на Майдан Незалежності, вимагаючи відставки влади. «Беркутівці» розпочали стрілянину на ураження. Справжня війна розгорталася у лютому 2014-го на вулицях Києва. Тисяча поранених і майже сто людей було вбито снайперами та спецпідрозділами міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти.
 
Буремні події того періоду описується у літературі, яку було презентовано присутнім. Молодь зацікавилась такими історично-документальними виданнями: «Менталітет Майдану» М. Стражного, «Літопис Революції Гідності» М. Вітера, «Майдан. Таємні файли» Братів Капранових, «Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим. Міжнародна солідарність», «Небесна Сотня»; художніми творами «Я з Небесної Сотні» М. Рудневича, «Янголи Небесної Сотні» Г. Дацюк, «Армагеддон на Майдані» В. Базіва, «100 новел про війну» Б. Гуменюка та збіркою революційної поезії «Говорить Майдан». Особливо вразило юнаків та дівчат документально-патріотичне краєзнавче видання «Слава Героям» Б. Білика, Т. Гриненко, в якому розміщені фото подій на Майдані та світлини Героїв Небесної Сотні.
 
Продовжилася зустріч зі старшокласниками в Центрі вільного доступу до Інтернет, де вони переглянули перший фільм «Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила».
 
Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки своїм синам і дочкам спогади про тих, хто загинув під час Революції Гідності. Та… Герої не вмирають! Вони завжди будуть в наших серцях. На їх честь складають вірші, пишуть книги, влаштовують меморіали та співають скорботних пісень. Зокрема «Пливе кача», яка стала гімном «Небесної Сотні», теж звучала у стінах книгозбірні під час проведення презентації. 
 
Пам’ятаймо наших Героїв, що за волю українського народу поклали своє життя.
 
В. Стоянова, бібліотекарка відділу обслуговування Баштанської ПБ
 
 
 
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.