Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців Поради методиста Корисні інтернет-ресурси з медіаосвіти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - Поради методиста

Ми живемо в інформаційному суспільстві, отже вміння орієнтуватися в медіапросторі є дуже потрібним сучасній людині. Бібліотекарю, як фахівцю, що професійно працює з інформацією, особливо важливо володіти базовими знаннями та навичками у сфері мас-медіа. Крім того, “Концепція впровадження медіаосвіти в Україні” в новій редакції, схвалена 21 квітня 2016 року Президією Національної академії педагогічних наук України, передбачає, що книгозбірні повинні стати частиною шкільної (шкільні бібліотеки) та позашкільної медіаосвіти.


Докладніше про “Концепцію впровадження медіаосвіти в Україні” йдеться в  методичних рекомендаціях “Медіакомпетентність на допомогу сучасному підлітку”, які також містять інформацію про сучасні медіа, особливості медійного впливу на підлітків, засади новинної грамотності тощо. Сподіваємось, ця інформація буде корисною для бібліотечних фахівців, що впроваджують медіаосвіту юнацтва у власну практику.

Пропонуємо ознайомитися з онлайн-ресурсами, які можна використовувати з метою самоосвіти, при підготовці масових заходів, у навчанні користувачів бібліотеки основам медіаграмотності, для інформаційній підтримки фахівців, що займаються медіаосвітою.

Сайти, інтернет-портали

MediaSapiens

Основна мета проєкту — підвищення медіаграмотності аудиторії. Він допомагає споживачеві медійного контенту краще зрозуміти суть медіа, орієнтуватись в інформаційному просторі, навчитись критично ставитись до ЗМІ, відрізняти якісну та правдиву інформацію, виявляти маніпулятивні спроби впливати на громадську думку та не піддаватись їм, довідатись про інформаційні права та можливості їх використання.

Інформаційно-ресурсний центр “Дитинство без насильства”

Інформаційно-ресурсний центр “Дитинство без насильства” був створений в рамках проєкту “Дитинство без насильства — покращення системи захисту дітей у Східній Європі”, який впровадив Український фонд “Благополуччя дітей” за сприяння OAK Foundation. На сайті даного центру є розділи “Безпека дітей в Інтернеті”, “Попередження жорстокого поводження з дітьми”, “Дитина — свідок”, “Законодавство та правові питання”, “Статистичні дані та дослідження”, “Куди звернутися по допомогу” з корисним інформаційними матеріалами, доповненими тренінговими вправами для дітей та їх батьків, вебінарами, порадами психологів тощо

Онлайн-курси

Наука повсякденного мислення

Курс критичного мислення. Авторство курсу належить професору Джейсону Тангену та Метью Томпсону. Українська версія курсу відповідає оригінальній версії 2013 року. Серед курсів з розвитку критичного мислення цей — один з найпопулярніших. Тривалість навчання — тринадцять тижнів, та до нього можна долучитися у будь-який зручний час. Мета курсу — навчити слухача неспішному, сповненому розумових зусиль, цілеспрямованому й аналітичному мисленню, яке потрібно не тільки для аналізу медіаконтенту, а й у повсякденному житті.

Медіаграмотність для громадян

Даний курс, створений IREX у партнерстві з Академією української преси та StopFake, призначений для дорослої аудиторії. Навчальна програма знайомить громадян із найбільш розповсюдженими видами маніпуляцій і пропаганди, а також надає базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення.

Новинна грамотність

Курс має просвітницьку мету і спрямований на поширення медіаграмотності серед населення в умовах воєнного конфлікту. Складається із десяти модулів, в яких експерти розповідають про те, як створюються новини, які існують професійні стандарти, етичні дилеми, в який спосіб можуть маніпулювати медіа суспільною думкою через новини, хто є основними медіавласниками в Україні, як соцмережі міняють сприйняття новин.

Ігри

Медіазнайко

Онлайн-гра розрахована на дітей шкільного віку, складається з дев’яти рівнів, кожен з яких присвячений певному різновиду медіа. Гравець спробує себе в ролі журналіста, створить газету, радіо- і телепрограму, дізнаючись при цьому, як працюють медіа та як вони впливають на споживача інформації. Після проходження всіх рівнів гри можна перевірити себе і закріпити знання в розділі “Узагальнення”.

Медіаграмотна місія

Гра розрахована на осіб, яким вже виповнилося 18 років. Надає багато корисної інформації, потрібної для розвитку навичок критичного мислення. Гравець навчиться відрізняти правдиву інформацію від маніпулятивних матеріалів, фейків, джинси і пропаганди.

Пригоди Літератуса

Гра складається з десяти рівнів. Літератус проходить десять світів у пошуках своєї коханої Верітас, викраденої Маніпулусом. На шляху йому трапляється недостовірна й оманлива інформація, яку потрібно перевірити і відкрити правду. Дана гра розрахована на дітей, але може застосовуватися й для навчання дорослих.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.