Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти В ній материнська ласка і любов

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

17 лютого в обласну бібліотеку для юнацтва завітали учні Першої української гімназії імені М. Аркаса на літературно-музичну імпрезу “В ній материнська ласка і любов”, присвячену Міжнародному дню рідної мови.


Ведучі заходу, Ірина Бринкіс та Лариса Гальченко, нагадали молоді слова великого педагога Василя Сухомлинського: “Мова — то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги”. Адже людина, яка не любить мови рідної, якій нічого не промовляє рідне слово — це людина без роду, без племені.

Школярі переглянули відеоролик “Спадщина Великого Кобзаря”, щоб вкотре переконатися, що саме Тарас Григорович Шевченко розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув і, як ніхто, відчув чудову, чарівну музику українського слова.

Про мовні особливості Миколаївщини розповіла Ірина Іванівна Александренко,  старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Школярі дізналися про національний склад мешканців рідного краю; ознайомились із словником діалектів; офіційними документами, що у різний час забороняли українську мову, та визначили особливі риси характеру українців, формування яких пов'язане з мовою. Ірина Іванівна звернула увагу молоді, що у фонді краєзнавчого музею є перший україномовний твір в Україні, виданий саме у Миколаєві в 1892 році, — “Малоросійська повість нинішнього часу. Микола Коваль” Миколи Венгера. Цікавою була гра “Підбери синонім”. Гімназисти, добираючи синоніми до слова “мова”, довели, що знають і люблять рідну мову.

Віра Іванівна Марущак, письменниця, журналіст, викладач Першої української гімназії імені М. Аркаса, прочитала есе “Душа народу” та наголосила, що українська мова за своєю милозвучністю та красою посідає третє місце у світі.

Пісня “Червона калина” та вірш В. Самійленка “Українська мова” у виконанні учениці 7-А класу гімназії імені М. Аркаса Анни Нікітіної замилували присутніх красою і гармонією рідного слова. Гімназистка Марія Євглевська  прочитала вірш Збігнева Єжина “То єсть польська” своєю рідною польською мовою.

Вікторина “Знавці української мови” визначила кращих ерудитів-мовознавців. Поглибити знання з історії української мови, ознайомитися з творами українських письменників та експонатами Миколаївського обласного краєзнавчого музею допомогла школярам книжкова виставка “Мово рідна, живи в ріднім домі”, підготовлена співробітниками ОБЮ.

Наостанок ведучі ще раз наголосили на потребі зберігати мову — нашу колиску, святиню, джерело мудрості і традицій — та читати твори українських майстрів художнього слова, які збагачують скарбницю рідної мови. Серед них — сучасні письменники: Ліна Костенко, Олесь Гончар, Павло Загребельний, Дмитро Павличко, Іван Драч, Ірина Вільде, яка закликала своїх колег по перу: “Треба нам, письменникам, творити так, щоб і недруги вивчали нашу мову, аби читати нас в оригіналі.”
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.