Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Великдень усіх нас на гостини просить

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

9 квітня до обласної бібліотеки для юнацтва завітали учні Миколаївської ЗОШ №53 на етнографічну вітальню “Великдень усіх нас на гостини просить”.


Ведуча Лариса Гальченко, вітаючи школярів у етнографічній вітальні, розповіла про Великдень — свято свят і торжество торжеств у християнській релігії. Великдень називають ще Великим Днем, або Паскою. Остання назва походить від обрядового печива — паски, яка спеціально випікалася до цього дня. Великдень — це родинне свято, на яке має зібратися вся сім'я. Це свято в українців завжди було пов'язане з глибоким осмисленням життя людини на Землі.


Учні відгадували загадки, згадували народні прикмети, пов'язані з Великодніми святами. Бібліотекар ЗОШ №53 Т. Г. Вишнякова читала вірші про Великдень та продемонструвала святкові поробки, власноруч підготовлені школярами.

З нетерпінням усі чеками майстер-класу “Розмалюю писанку, розмалюю...”, який провела А. В. Кокошко — молодший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Анастасія Василівна розповіла школярам про писанки, крашанки, мальованки і висловила радість з приводу того, що й сьогодні живе в Україні традиція зустрічати весну писанками. Науковець зазначила, що справжня писанка народжується довго, адже на ній  можна побачити геометричні малюнки, зображення рослин і навіть тварин. Знаки-символи передавалися з покоління в покоління для того, щоб і ми могли знати та розуміти давню науку наших предків. Кожна лінія, кожен орнамент на писанці мають своє особливе значення. Знаючи їх, писанку можна “читати”. А придивившись до кольорів барвистої писанки, можна побачити весняну палітру: ясно-жовтий колір символізує сонце, весняне тепло; блакитний — небо, повітря, чисту воду; зелений — воскресіння природи, розмаїтість рослинного світу; бронзовий — родючу матінку-землю; червоний — радість, любов, святковий настрій.

Юні майстри сіли за столи, розклали перед собою нехитре приладдя і почали чудесне дійство. Писачок вправно танцював у їхніх руках. І в скорому часі з простих білих яєчок вичаклувалися справжні кольорові дива — писанки. Діти малювали дуже старанно, отримуючи велике задоволення від власноруч виготовлених писанок. Свої яскраві та святкові шедеври школярі забрали з собою, адже писанки оберігають дім від всього лихого.

Дивосвітом української писанки дівчата і хлопці помилувалися, ознайомившись з прекрасними експонатами художньої експозиції “Слава в вышних Богу!” та гортаючи сторінки видань, представлених на книжковій виставці “Тішимося Воскресінням Христовим”.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.