Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Культура мовлення і суржик

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

9 листопада, в День української писемності та мови, у відділі “Інтернет-центр” відбувся черговий онлайн-турнір з циклу “Вчимо українську”.

Бібліотекарі розповіли юним мовознавцям, що свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця, ченця Києво-Печерського монастиря Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

“Святковий” турнір був присвячений культурі мовлення, а саме такому мовному явищу, як суржик. Суржик — це елементи двох або кількох мов, об'єднані штучно, без дотримання норм літературної мови.

Юнаки разом з бібліотекарем згадали приклади класичного суржику — “прівєт”, “спасіба”, “здрастє”, “пажалуста”... Учасники турніру усно знайшли правильні варіанти привітань українською мовою (“Добрий день”, “Доброго дня”, “Добрий ранок”, “Доброго ранку”, “Добрий вечір”, “Доброго вечора”, “Добридень” і “Добривечір”), а потім кожен самостійно виконав практичне завдання Тренажеру з правопису української мови. Найкраще дотримується сталих мовних норм усної і писемної літературної мови активний користувач бібліотеки Олег Лиховид. Вітаємо переможця!
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.