Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Обласний семінар “Мова — культура — традиції: бібліотечний контекст”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

24 жовтня в Миколаївській ОБЮ відбувся обласний семінар за темою “Мова — культура — традиції: бібліотечний контекст” для бібліотечних працівників централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області, які відповідають за роботу з юнацтвом.

Учасників семінару з Баштанської, Березанської, Благодатненської, Веселинівської, Казанківської, Калинівської, Коблівської, Куцурубської, Новобузької, Новополтавської, Радсадівської, Снігурівської, Широківської ОТГ, Братського, Веселинівського, Вітовського, Єланецького, Кривоозерського, Миколаївського районів, Центральних бібліотек і бібліотек-філіалів ЦБС для дорослих і ЦБС для дітей м. Миколаєва вітали головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Г. М. Кожушко і директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Н. В. Ткаченко. Вони наголосили на важливості збереження народних традицій, розвитку української мови і культури, акцентували на ролі бібліотек у виконанні даної місії.

 

Під час заходу діяло три студії: мовознавча, культурологічна і народознавча. Мовознавчу студію репрезентували викладачі Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського і Миколаївського коледжу культури і мистецтв І. А. Корнієнко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови і літератури, та Н. П. Ковальчук, викладач-методист, заслужений працівник освіти України, а також бібліотекарі А. М. Чорна (Єланецька ЦБС) і Н. В. Команівська (Братська ЦБС). Виступ І. А. Корнієнко був присвячений лінгвокультурологічним засадам дослідження сучасних прізвищ Миколаївщини. Науковець навела приклади поширених прізвищ Дніпровського Припоріжжя та південної Миколаївщини, провела з учасниками семінару практичні вправи із застосуванням словника антропонімів, подарувала бібліотеці свої видання (монографію, словник і довідник) з антропоніміки. Н. П. Ковальчук надала фахову консультацію щодо змін у новій редакції “Українського правопису”, навчила правильно використовувати фемінітиви в діловій документації, провела мовні вікторини та залучила всіх присутніх до жвавого обговорення нових мовних норм. А. М. Чорна і Н. В. Команівська поділилися успішним досвідом популяризації української мови, народних традицій, культурних надбань та наукових досягнень серед єланецької і братської молоді завдяки використанню креативних форм роботи, розвитку мистецьких просторів в громадах. Мовний швидкодум від провідного методиста ОБЮ Н. В. Драгуновської, під час якого учасники згадали лексику, продемонстрували злагоджену командну роботу, проявили особисті лідерські якості, закріпив набуті знання і підсумував роботу мовознавчої студії.


Під час наступної — культурологічної — студії учасники семінару більше дізналися про 45-річну історію Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України і творчі здобутки її членів від очільниці організації В. І. Марущак. Були презентовані дослідження родоводу від Л. В. Старовойт, кандидата педагогічних наук, доцента, лауреата обласної премії ім. М. Аркаса. С. Вовк і Д. Бобков розсекретили всі тонкощі роботи радіо- і телеведучих. Вони розповіли про щотижневу новаторську програму “Арт-простір” на каналі “UA: МИКОЛАЇВ”, що презентує найцікавіші культурно-мистецькі події в регіоні, а також дали корисні поради потенційним учасникам радіо- і телеефірів. Місце міфології і сучасних молодіжних напрямків у художній літературі було визначено під час презентації книги Олени Півненко “Єлєнь. Пряжа долі”, що побачила світ у видавництві “Ірини Гудим”. Про збереження та популяризацію спадщини видатного митця, Народного художника України Андрія Антонюка гості семінару дізналися від нащадка роду Антонюків — Данила Андрійовича. Він продовжує батьківські традиції. Данило розповів про родинні стосунки та виставки, організовані для прихильників творчості Антонюка-батька. Сюрпризом для всіх присутніх стала презентація нової книги запорізької письменниці Ярослави Дегтяренко “Між двох орлів”. В режимі скайп-спілкування авторка відповіла на численні запитання, поділилася своїми планами щодо майбутньої “неісторичної” книги, пояснила власне бачення письменницької діяльності у сучасному літературному процесі. Літературну тему продовжив завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді ОБЮ А. Р. Алієв, який розповів про мегапопулярний жанр young-adult і його найяскравіших представників. Як креативно популяризувати Україну, інформувала Т. М. Гервасьєва, провідний бібліотекар ОБЮ. Вона порадила використовували в бібліотечній практиці український конкурентний медіаконтент, цікавий широкій аудиторії глядачів, — мультсеріал “Книга-мандрівка. Україна”, а також звернула увагу колег на новинку — безкоштовну електронну книгу “Конституція у коміксах”.


Плідною була робота і в народознавчій студії. Про академію травознавців, створену в Маложенівській сільській бібліотеці-філії Єланецької ЦБС, розповіла С. В. Єловенко. Маложенівські травознавці не лише ставлять перед собою серйозні завдання (детально ознайомитись з краєзнавчою літературою, проштудіювати фітоенциклопедії, розробити і описати туристичні маршрути, збирати лікарські рослини, виготовляти з них чаї і настоянки), а й успішно їх реалізують. Як на Веселинівщині популяризують звичаї і традиції рідного краю, розповіла О. О. Юсипей, бібліотекар абонементу КЗ “Публічна бібліотека” Веселинівської селищної ради. Своєю безмежною любов’ю до рідного села, земляків і родини зачарувала всіх Н. І. Денисюк, завідувач Катеринівського музею історії, засновник музею “Батьківська кімната німця-колоніста с. Катериненталь”, краєзнавець, “Людина року Миколаївщини — 2007” у номінації “Культура і мистецтво”. Її любов до малої батьківщини виливається у вірші та пісні. Ніна Іванівна заспівала для присутніх та запросила всіх на гостини до Катеринівки.

Після підведення підсумків семінару бібліотечні працівники Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек ОТГ Миколаївської області, які відповідають за роботу з юнацтвом, обговорили актуальні питання планово-звітного періоду, систематичного поповнення електронних повнотекстових краєзнавчих баз даних, висвітлення на сайті інноваційного професійного досвіду, креативних проєктів та цікавих заходів для молоді, користування безкоштовною послугою електронної доставки копій документів з фондів МОБЮ.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.