Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Брейнстормінг “Чи читають читачі, або Інвентаризація компетенцій бібліотекарів і вчителів”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

18 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва під час брейнстормінгу “Чи читають читачі, або Інвентаризація компетенцій бібліотекарів і вчителів”  були підведені підсумки обласного бібліотечно-просвітницького проєкту вивчення і промоції читання “Трикутник агентів змін: читацька компетенція бібліотекарів, вчителів, молоді”, реалізованого бібліотекою спільно з Миколаївською обласною організацією Національної спілки письменників України.

Реалізація проєкту відбулася в кілька етапів. На першому етапі — “Вивчення” — бібліотекою було організовано два обласних анкетування: “Читацький кошик агентів змін Нової української школи” для вчителів міста і області та “Що читає молодь”, серед опитаних — учні шкіл і професійно-технічних закладів освіти, студенти коледжів і вишів; взято участь в обласному рівні всеукраїнського опитування співробітників публічних бібліотек “Що прочитав бібліотекар?”, організованому Державною бібліотекою України для юнацтва. Наступний етап — “Промоція” — включав кілька напрямків: соціокультурний — виїзний молодіжний фестиваль “BookFest” в м. Нова Одеса, виїзні інформаційні сесії “Бібліотека для розвитку громади” у с. Мішково-Погорілове Вітовського району, у Нечаянській та Ольшанській ОТГ Миколаївського району; цикл літературно-просвітницьких воркшопів і брейнстормінгів. Наступний напрямок — професійно-просвітницький —  було реалізовано завдяки проведенню обласного професійного конкурсу серед працівників публічних бібліотек на кращу віртуальну книжкову виставку “Що читати: радить Влада і Громада”, участі в семінарі “Популяризація сучасної української книги засобами бібліотеки”, проведенню практикумів для вчителів міста і області. Буктрейлери, інші мультимедійні та інтерактивні сервіси для читачів на сайті бібліотеки, в соціальних мережах, ЗМІ стали ще однією складовою промоції разом із методичними рекомендаціями “Бібліотечні методи промоції читання”, укладеними фахівцями бібліотеки.

 


Брейнстормінг “Чи читають читачі, або Інвентаризація компетенцій бібліотекарів і вчителів” став своєрідним майданчиком для обговорення актуальних питань читання молоді, промоції книги в колі зацікавлених —  письменників, видавців, творчої молоді, бібліотекарів публічних, шкільних книгозбірень, а також бібліотек закладів професійно-технічної освіти.  Засідання відбулося в трьох модулях, модерували захід бібліотекарі ОБЮ Т. Гервасьєва і А. Алієв.

 

 


Обмін думками стимулювала Н. В. Ткаченко, директор МОБЮ, яка окреслила коло питань для обговорення, серед яких: (не)читаюча сучасна молодь: true/false? агенти змін в читанні: хто вони? якими є читацькі інтереси і вподобання молоді, вчителів, бібліотекарів? промоція читання: професійні лайфхаки.Присутні мали що сказати з цього приводу, тому обговорення було жвавим, продуктивним та не без дискусій. Неабиякий інтерес присутніх викликав аналіз результатів анкетування вчителів, молоді і бібліотекарів, який зробили фахівці науково-методичного відділу ОБЮ І. Бринкіс і Н. Драгуновська. Учасники брейнстормінгу обмірковували, чи впливають (і якщо так, то яким чином) ці суб’єкти дослідження один на одного, як взаємодіють при виборі книги тощо. Власними лайфхаками промоцій поділилися видавець Ірина Гудим, яка підкреслила нестачу якісної краєзнавчої літератури, створеної у “смартобгортці” цікавій сучасній молоді. Про важливість і необхідність  розуміти молодь, говорити її мовою, бути з нею на одній хвилі говорили письменники, які пишуть для дітей і юнацтва, — Віра Марущак, голова МОО Національної спілки письменників України, Ольга Славна і очільник обласного товариства “Просвіта”, поет Олександр Мачула. Як популяризують книгу і читання розповіли: методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області Тамара Михайлюк, а також колеги-бібліотекарі Костянтин Картузов (директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва, голова правління МОБА), Тетяна Литвинова (Миколаївський професійний суднобудівний ліцей), Наталя Михайленко (Перша українська гімназія ім. Миколи Аркаса). Провідний бібліотекар Бібліотеки-філіалу для юнацтва, букблогер Дар’я Яцкевич поділилася власним — оригінальним, новаторським, дієвим і результативним — досвідом популяризації читання серед молоді. Валентина Гавришко, студентка, поетеса, одна з організаторів літературно-музичного об'єднання “Молодість у віршах” розповіла про результати проведеного нею експрес-опитування серед друзів та знайомих, яке “пролило світло” на їхні читацькі смаки та формати, цікаві сучасній молоді.


 


Спілкування тривало навіть після офіційного завершення заходу, який, до слова, тривав вдвічі довше запланованого часу. Дякуємо всім учасникам брейнстормінгу. Сподіваємося, що бібліотечно-просвітницький проєкт матиме продовження, адже промоція читання, підвищення його престижу — надважлива місія не лише бібліотеки, а й освітян, письменників та всіх, хто розуміє, що “гуманітарна сфера — це фундамент”. Так зазначив Андрій Кокотюха. З ним складно не погодитися.

 


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.