Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Нова генерація лідерів: Дар’я Фрич-Алчіна і Дмитро Ларченко

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

26 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках циклу бенефісів молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів” відбулася зустріч старшокласників Миколаївської ЗОШ №28 із Дар’єю Фрич-Алчіною і Дмитром Ларченком.

Дар’я і Дмитро — менеджери проєктів КУ “Агенція розвитку Миколаєва”, громадські активісти, співорганізатори платформи MY ART — ті люди, чиї успішно реалізовані ідеї роблять культурне життя Миколаєва насиченим і різноманітним. Вони розповіли про найзнаковіше і найцікавіше з того, що було втілено їхньою командою (команда, на жаль, була не в повному складі: не вистачало Євгена Гомонюка) за останні три роки.

Все почалося в 2017-му. Саме тоді у Дмитра виникла ідея провести в Миколаєві фестиваль сучасного мистецтва. І як результат, місто отримало чотириденний арт-фестиваль Mykolaiv ART WEEK, в рамках якого відбулися виставки, лекції і кінопокази. Більшість заходів відбулися у Миколаєві вперше, хоча автори добре відомі в Україні та за її межами. Наступного року фестиваль набув статусу міжнародного, тривав неділю і урізноманітнив культурне життя миколаївців відкритими лекціями, виставками українських фотографів і художників, кінопоказами та цікавою новинкою — форумом за участю спікерів з різних міст України і Німеччини. За словами Дмитра, в 2019-му “нас понесло”. Спочатку понесло в напрямку кіно. Результат — березневий кіноклубний фестиваль “Нове українське кіно”. На різних локаціях відбулися безкоштовні покази стрічок, які не демонстрували ні в одному з миколаївських кінотеатрів, хоча ці фільми й отримали винагороди на міжнародних форумах. Покази збирали аншлаги, обрані локації іноді виявлялися затісними і не могли вмістити всіх охочих. Наступного місяця — фестиваль американського кіно “Незалежність”. Документальні стрічки мовою оригіналу з українськими субтитрами. На відкриття фесту завітала представниця американського посольства, яка чесно зізналася, що не очікувала такого успіху даного проєкту в Миколаєві. Муніципальна виставкова зала, де цього разу відбувалися кінопокази, знову не вміщувала глядачів.

З особливою теплотою Дар’я і Дмитро говорили про заходи в ДОФі. Це особливе й знакове місце для всіх миколаївців ожило завдяки MY ARTівцям. На літньому майданчику бувшого Будинку офіцерів флоту завирувало культурне життя: кінопокази, фотовиставки, музичні перформанси, лекції та дискусії. Стартував проєкт у червні. Дар’я завважила, що через дощову погоду було досить складно все організувати, втім, наступного місяця всі 240 місць були зайняті. Присутня молодь зраділа намірам організаторів і надалі розвивати функціонування цієї локації. Справжньою феєрією культурних заходів і подій стали Дні сучасного мистецтва в Миколаєві. Ця освітньо-мистецька програма була реалізована платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду. Фестиваль об'єднав 17 різних заходів: виставки, лекції, дискусії, кінопокази, анімації, перформанси, воркшопи, форум з розвитку креативних індустрій і, звичайно ж, відкриття “Синьої руки”, з якої все і почалося. “Це ми її привезли”, — не без гордості зауважила Дар’я. Присутні відзначили, що це був крутий досвід для Миколаєва і мало в кого з присутніх немає селфі з “рукою”. Про цей незвичайний арт-об’єкт поговорили детальніше. Дар’я розповіла, що Middle Way румунського скульптора Богдана Раци став синім спеціально для України — спочатку “рука” була червоною. Перш ніж приїхати до Миколаєва, “Синя рука” стояла в Києві, а зараз “гостює” у Дніпрі. Останньою культурною подією року, що минає, запропонованою платформою MY ART городянам, став фестиваль фільмів жахів «BEST HORROR SHORTS 2019». Вперше вхід на кінопоказ був платним. Організатори зізналися, що це був певний ризик, але вони мали виконати умови дистриб’ютора. Марно хвилювалися: квитки були розкуплені. Серед миколаївців виявилося чимало цінителів цього жанру.

Завершуючи, Дар’я і Дмитро запросили присутню молодь до участі в їхніх проєктах. Дехто одразу ж зголосився стати не лише глядачем/відвідувачем, а й помічником. Такій допомозі герої зустрічі будуть тільки раді. Вони з задоволенням відповіли на всі запитання. Аудиторію цікавило, як городяни реагують на сучасне мистецтво. Дмитро поділився досить показовим випадком. На одну з виставок щоденно приходила відвідувачка, не приховуючи свого обурення, називала роботи огидними, організаторів звинувачувала в пропаганді нетрадиційних цінностей. В передостанній день виставки жінка… подякувала організаторам. Дар’я додала, що, на її думку, в мистецтві немає місця ханжеству і снобізму. Неабияк цікавила молодь проєктна діяльність платформи MY ART. Дмитро порадив пілотні грантові проєкти писати на управління молоді Миколаївської міської ради, слідкувати за інформацією на сайтах “Гурт”, “Громадський простір” і зазначив, що MY ART успішно співпрацює з Українським культурним фондом. Він та його колеги мають багато нових цікавих ідей і будуть подавати грантові заявки на наступний рік. Однак, підкреслили стартапери, якщо немає команди, то краще й не починати. Це саме той випадок, коли кадри вирішують все. На запитання щодо майбутніх проєктів Дар’я зазначила, що в лютому планується кінопоказ британського кіно, а з квітня — виставки. Втішно, що команда MY ART не полишає ідею ДОФу. Поговорили і про ідеї. Яку було втілити найважче? Іноді найскладніше вести переговори і готувати документи. Також є речі, які коштують дорого, тому виникають труднощі з реалізацією і втіленням ідеї в життя. Яка найбожевільніша? Виявилося, що є одна, яку поки що не втілили. Це виступ повітряної гімнастки на відкритті виставки. І нарешті поговорили про відпочинок. Саме ним і будуть насолоджуватися MY ARTівці найближчим часом. Адже вони заслуговують на гарний відпочинок після такого насиченого роботою та подіями року.

Молодь подякувала Дар’ї і Дмитру за цікаву зустріч, побажала гарно відпочити і з новими силами братися до шляхетної справи створення, підтримки культурних проєктів, просування сучасного мистецтва в Миколаєві.

Автограф-сесія і спільне фото традиційно завершили останній в цьому році молодіжний стартап.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.